Zapraszamy do CKU- Atrakcyjne kształcenie

zapraszmy do cku

W Centrum Kształcenia Ustawicznego osoby dorosłe mogą rozpocząć kształcenie w kilkunastu zawodach zarówno w szkole policealnej, jak i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, a także w liceum ogólnokształcącym. Właśnie trwa nabór do tej bezpłatnej placówki mieszczącej się na Sandomierskiej 26 A. Wnioski można pobrać ze strony internetowej, jak również osobiście w sekretariacie.

– U nas uzupełniać wykształcenie, przekwalifikowywać się mogą osoby dorosłe; niezależnie od tego, czy pracują, czy są bezrobotne, czy mieszkają w Ostrowcu Świętokrzyskim, czy też poza granicami miasta. Na pewno mogą liczyć na atrakcyjny proces kształcenia, konsultacje z doradcami zawodowymi i udział w licznych spotkaniach ze specjalistami różnych profesji oraz ciekawe inicjatywy – zachęca dyrektor Aneta Pierścińska-Maruszewska.

W CKU rekrutacja odbywa się dwa razy do roku. Pierwszy semestr rozpoczyna się 1 września, kolejny – 1 lutego. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym. Słuchacze kształcą się za darmo. W ofercie placówki są m. in. zawody: fryzjer, kosmetyczka, opiekun medyczny, krawiec, elektryk, informatyk, florysta, technik architektury krajobrazu, rolnik, technik sterylizacji medycznej, opiekunka dziecięca. Nowością od września ma być cukiernik.

Polecamy również