Pomalował 15 budynków

DSC08906

Zarzut uszkodzenia mienia o łącznej wartości blisko 18 000 złotych usłyszał graficiarz, który jakiś czas temu uszkodził elewację blisko 15 budynków znajdujących się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich z miejscowej jednostki policji namierzyli i zatrzymali sprawcę. Teraz oprócz obowiązku naprawienia szkody grozi mu grzywna i 5 lat więzienia.

W nocy z 29 na 30 czerwca nieznany sprawca zostawił ślad swojej twórczości „artystycznej” malując napisy w postaci graffiti na elewacjach różnych budynków znajdujących się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, tej nocy wandal uszkodził elewację na 13 blokach mieszkalnych usytuowanych w rożnych zakątkach miasta. Ponadto uszkodził też elewację dwóch innych obiektów należących do prywatnych przedsiębiorców. Łączną wartość strat oszacowano na kwotę blisko 18 000 złotych. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zajęli się sprawą i rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych wyjątkowo szkodliwych społecznie czynów. Śledczy szczegółowo analizowali wszystkie zebrane informacje i dzięki swej wnikliwej pracy dotarli do sprawcy. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec miasta. W miniony piątek graficiarz usłyszał zarzuty. Przyznał się, do popełnienia czynów o jakie jest podejrzany i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył nadmiarem wypitego alkoholu.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Oprócz obowiązku naprawienia szkody, wysokiej grzywny grozi mu 5 lat więzienia.

Polecamy również