W Ostrowcu żyje się bardzo dobrze – twierdzi stulatka

stulatka

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński uczestniczył w obchodach setnej rocznicy urodzin Pani Władysławy Szymczyk, składając dostojnej Jubilatce najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.

Pani Władysława urodziła się w Ostrowcu Świętokrzyskim 6 lipca 1919 r. Wychowała czworo dzieci, doczekała się 7 wnucząt i 7 prawnucząt. Obecnie mieszka z jedną z córek.

Dzisiejszy jubileusz jest wyjątkowym świętem dla Pani i Pani najbliższych. Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Z okazji tak pięknej rocznicy, życzę kolejnych lat w zdrowiu, dużo pomyślności, szczęścia i spokoju ducha, oraz nieustających pięknych chwil, spędzonych w kręgu bliskich osób – powiedział Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

 Jubilatka, dorastała w gospodarskiej rodzinie, wraz z pięcioma siostrami i dwoma braćmi. Wspomina, że rodzinne gospodarstwo znajdowało się w okolicach dzisiejszego budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pani Władysława w rozmowie z Prezydentem Miasta podkreśliła, że całe swoje życie poświęciła wychowywaniu dzieci i pracy w domu. Uwielbiała czytać książki i jak sama przyznaje jest przekonana, że znajduje się w ścisłej czołówce osób, które najchętniej i najczęściej wypożyczały książki ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Chyba musi być w tym Ostrowcu całkiem dobrze, skoro można dożyć 100 lat” – przyznaje sama Jubilatka.

Niezwykła rocznica obchodzona była z licznie zgromadzoną rodziną, przedstawicielami Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego, oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy z ogromną przyjemnością odśpiewali Pani Władysławie wraz z rodziną wyjątkowe „dwieście lat”.

Polecamy również