Ostrowiec stawia na sport

BO_Ostrowiec_stawia_na_sport

Od czerwca w Hala Sportowo – Widowiskowa MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim trwają zajęcia sportowe wybrane przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego podczas konsultacji społecznych w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego. Jak zapewniają pomysłodawcy projektu – to doskonała propozycja dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych.

W oparciu o przeprowadzone głosowanie Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński rekomendował do realizacji projekt z zakresu zadań pozostałych „Ostrowiec stawia na sport”. Projekt zakłada organizację darmowych zajęć sportowych dla mieszkańców miasta. Zajęcia organizowane będą do końca 2019 roku i odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 20.00 – 21.30 w sali sportów walki Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej 11. Treningi poprowadzi wykwalifikowany instruktor.

Celem projektu jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku – dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Podczas zajęć realizowany będzie specjalnie ułożony program treningowy, uwzględniający bezpieczeństwo i właściwy rozwój psychofizyczny. Uczestnictwo w zajęciach zapewni możliwość zdrowej sportowej rywalizacji, nauczy technik samoobrony, korzystnie wpłynie na siłę fizyczną i koordynację.

Polecamy również