Walczymy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

foto_B Pasik

Trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej możemy kręcić kilometry zbierając punkty dla naszego miasta. W rywalizacji, oprócz Ostrowca bierze udział 20 miast prezydenckich.

Najbliższy weekend to znakomita okazja by tych punktów nam przybyło. Obecnie nasze miasto znajduje się na 5 miejscu z 63 pkt. Wygrywamy z Kielcami, Bydgoszczą, Suwałkami, Przemyślem, Kielcami, Płockiem, Olsztynem czy Toruniem.

W najbliższą sobotę 7 września do Ostrowca na zaproszenie Stowarzyszenia Hetman i Ostrower przyjadą dwie grupy rowerowe z Kielc, będą to „Różni ludzie, jedna pasja” i „Dętki”.

– Z uwagi na to, że Stowarzyszenie Hetman, organizuje turniej szachowy w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki, to doskonała okazja by na dwóch kółkach odwiedzić ten wyjątkowy zabytek klasy UNESCO, a przy okazji zdobyć trochę punktów w rywalizacji dla naszego miasta – informuje Kamil Stelmasik, miejski koordynator akcji, a zarazem prezes Stowarzyszenia Ostrower.FB_wydarzenie_Obszar roboczy 1 logo-02.png

Spotykamy się o godz. 9.15 na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury by stamtąd wraz z ekipą rowerową z Kielc wyruszyć w kierunku Krzemionek. Oczywiście każdy z włączoną aplikacją Rowerowa Stolica Polski. Weekend zapowiada się słonecznie i pogodnie. W Krzemionkach na uczestników przejazdu czeka poczęstunek.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potrwa do końca września.

fot. Barbara Pasik

Polecamy również