Każdy głos jest ważny

DSC03684

Kandydatka do Senatu RP, Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, europoseł Róża Thun oraz kandydaci do Sejmu z Koalicji Obywatelskiej: Edyta Handze, Dorota Łukawska oraz Michał Braun uczestniczyli dzisiaj w specjalnej konferencji zorganizowanej na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Róża Thun serdecznie podziękowała mieszkańcom Ostrowca za ogromne poparcie jakie uzyskała w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zachęciła do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.

– Każdy głos jest ważny. Nie bądźmy obojętni idźmy na wybory i wybierzmy właściwe i odpowiedzialne osoby – powiedziała Róża Thun.

Starosta Ostrowiecki, kandydatka do Senatu RP Marzena Dębniak podkreśliła, że nie wolno zaprzepaścić działalności samorządów lokalnych.

– Jestem samorządowcem i mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego doskonale mnie znają – mówi Marzena Dębniak. – Chcę walczyć o samorządność, ponieważ samorządność to jedyna reforma, która się udała od początku do końca. Ja widzę na bieżąco co się dzieje obecnie. Samorządowcom przybywa obowiązków, a ubywa kompetencji i pieniędzy. Niezwykle ważna jest dla mnie ochrona zdrowia, edukacja i pomoc senioralna. Województwo świętokrzyskie spychane jest na margines. Stajemy się Polską C. Brakuje tu inwestycji rządowych i z tym zamierzam walczyć.

Kandydatka do Sejmu RP Edyta Handze stwierdziła, że jako rodowita ostrowczanka bardzo dobrze zna problemy miasta i jego mieszkańców.

– Są problemy z ochronną zdrowia, jest zła komunikacja Ostrowca z resztą kraju, trwa migracja młodych ludzi, jest za mało firm oferujących pracę dla mieszkańców. Proszę o głos, ponieważ będę pracować na rzecz Ostrowca i jego mieszkańców. Nie dopuszczę do tego, żeby Ostrowiec był pomijany przy podziale funduszy budżetowych. Chcę, żeby młodzi ludzie tu pozostawali i pracowali na rzecz swojego miasto- powiedziała Edyta Handze.DSC03668DSC03676DSC03679DSC03677DSC03680DSC03672DSC03685DSC03678DSC03682DSC03688DSC03669DSC03675DSC03683

– W Ostrowcu bardzo dużo zostało zrobione, ale zdaję sobie sprawę z tego jak jeszcze dużo jest do zrobienia- mówi kandydatka do Sejmu RP Dorota Łukawska. – Bardzo bliskie są mi problemy osób niepełnosprawnych. Te sprawy traktowane są obecnie po macoszemu. Głos każdego jest ważny. Idźmy na wybory.

-Infrastruktura drogowa dla naszego województwa jest niezwykle ważna- mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP Michał Braun. – Zdecydowanie powinna poprawić się opieka onkologiczna. Opieka zdrowotna powinna być lepiej zorganizowana we wszystkich miastach powiatowych. Bardzo ważne są dla mnie także problemy związane z ekologią i edukacją.

Polecamy również