Dariusz Loranty- Rządzi nami pobożna lewica

DSC03814

Kandydat do Senatu RP Dariusz Loranty oraz kandydat do Sejmu RP Artur Dudek uczestniczyli dzisiaj w specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kandydatów zaprezentował radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Włodzimierz Sajda. Obaj kandydaci startują z list KWW Bezpartyjni Samorządowcy.

– Według mnie nasi parlamentarzyści nie spełniają oczekiwań mieszkańców Ostrowca i województwa, dlatego czas na ludzi odpowiedzialnych za obywateli, a nie za partyjne interesy.- mówi Włodzimierz Sajda.– Czas na to, żeby Ostrowiec i województwo świętokrzyskie ponownie zaczęły się liczyć na mapie Polski.

Artur Dudek zwrócił uwagę na problemy drobnych przedsiębiorców.

-Wsparcie i poprawa warunków dla małych i średnich przedsiębiorstw, bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych poprzez ich doświetlenie oraz powołanie w każdym mieście powiatowym rzecznika obywatelskiego, który służyłby lokalnej społeczności – mówi Artur Dudek. – To są główne punkty mojego programu. Obecnie rząd rozdaje pieniądze, ale te pieniądze są nasze- podatników. Jestem zwolennikiem pomocy socjalnej, ale realizowanej w inny sposób. Nie w postaci gotówki, a w postaci bonów na jedzenie, ubranie czy książki. Bony te powinny być realizowane w lokalnych, małych sklepikach. Obecnie posłowie i członkowie rządu dbają o własne interesy. Moim zdaniem konieczna jest zmiana systemu podejścia do każdego obywatela. Obywatel powinien się liczyć dla rządzących przez cały czas, a nie tylko podczas kampanii wyborczej.

-Kandyduje, ponieważ mam stosowne doświadczenie i kompetencje- mówi Dariusz Loranty. – W Polsce utworzyło się niebezpieczne zjawisko polityczne. Jest to duopol polityczny i to trzeba zmienić. Trzecia przesłanka mojego kandydowania to jest to, że czuję się mieszkańcem Ostrowca. Na całej Kielecczyźnie zauważyłem niebezpieczne zjawiska marginalizacji tego regionu. Nasz region ma bardzo liczną reprezentacje na szczeblach ministerialnych, jednak z tego niewiele wynika. Bardzo mało dostajemy funduszy na inwestycje rządowe. Obserwujemy szalone zjawisko degradacji naszego regionu. Obecnie rządzi nami bardzo pobożna lewica. Ja liczę na elektorat ludzi rozsądnych. Zniechęconych obecnym funkcjonowaniem Państwa.

Polecamy również