Kolorowy tydzień w Przedszkolu 21

pczolo

W dniach 14 – 18 października wesoło, twórczo, ale przede wszystkim kolorowo było w Przedszkolu Publicznym nr 21. W ramach „kolorowego tygodnia” inspiracją do zabaw i zajęć z dziećmi były kolory.

W poniedziałek przedszkole „zaczerwieniło się”. Dzieci obejrzały bajkę „Czerwony kapturek”, malowały czerwoną farbą, wykonywały serca z papieru i jabłuszka z bibuły, tańczyły z czerwonymi wstążkami. Uświadomiły sobie znaczenie miłości i przyjaźni. Dowiedziały się ile witamin mają rumiane jabłuszka oraz samodzielnie sporządziły sok pomidorowy. Kolor czerwony lubią wszyscy więc wszyscy wspaniale się bawili.

Masz zielone – mam, grasz w zielone – gram”. Taką zabawą rozpoczął się kolejny kolorowy dzień – tym razem zielony. Dzieci nauczyły się wiersza „Zielone serce”. Były zielone zagadki, rozmowy o ekologii, naszej planecie i segregacji odpadów. Przedszkolaki wesoło bawiły się zielonymi balonami, eksperymentowały farbami, żeby otrzymać kolor zielony. W każdej grupie słychać było piosenkę „Ogórek wąsaty”. Było radośnie, ale przede wszystkim zielono.

W środę zaś było w przedszkolu ciepło, bo pomarańczowo. Dzieci malowały, lepiły, wyklejały, przeliczały wesołe marchewki i dynie. Ze smakiem chrupały pomarańczowe warzywa. Wiele frajdy sprawił dzieciom udział w „pomarańczowych konkurencjach”, szczególnie slalom wśród dyń. Pomarańczowy dzień dostarczył przedszkolakom dużej dawki ruchu i witamin.

W czwartek królował kolor niebieski. W niebieskim dniu kropelka wody wprowadziła dzieci w wodny świat. Dzieci dowiedziały się, jak bardzo woda jest potrzebna do życia ludziom, zwierzętom i roślinom oraz, że należy ją oszczędzać. Dzieci „smerfnie” bawiły się niebieskimi nakrętkami. Dużą atrakcją była zabawa z globusem. Nie zabrakło zabawy
z niebieskimi balonami przy piosence „Zdrowa woda”. Szybko minął nam ten „niebiański dzień”.

Piątek – dzień żółty poświęcony był Układowi Słonecznemu. Dzieci poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się, że Ziemia krąży wokół Słońca i zapoznały się ze zjawiskiem następstwa dnia i nocy. Wykonywały słoneczka z bibuły, wstążek i talerzyków, budowały z żółtych klocków. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do spacerów i wycieczek. Tego dnia w przedszkolu było słonecznie i radośnie, a żółty kolor dostarczył przedszkolakom pozytywnej energii.

W kolorowym tygodniu dzieci codziennie zakładały stroje w kolorze dnia. Czasami było to spore wyzwanie dla rodziców, ale efekt był godny podziwu. W salach powstawały kąciki zabaw inspirowane kolorem dnia. Stały się one dla dzieci źródłem niezapomnianych doznań estetycznych, pobudzały ich twórczą aktywność, wzbogacały wyobraźnię.

Mamy nadzieję, że kolorowy tydzień podobał się zarówno dzieciom jak i ich Rodzicom. Kolejny tydzień z kolorami w Przedszkolu 21 już za rok.

Tekst i foto PP nr21p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 pp kolorowy tydzien

Polecamy również