Wyciek gazu w bloku. Konieczna była ewakuacja mieszkańców – Zdjęcia

e2

e6 e7150 mieszkańców wieżowca numer 23 na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim, zostało dzisiaj ewakuowanych po tym, jak w jednym z mieszkań doszło do wycieku gazu. Znaleziono już źródło awarii, a mieszkańcy wrócili do mieszkań.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w mieszkaniu na czwartym piętrze wyczuwalny jest gaz. Po dojeździe na miejsce rzeczywiście wykryliśmy duże stężenie gazu, podjęliśmy więc decyzję o ewakuacji całego bloku, zakręceniu głównych zaworów gazu i prądu oraz przewietrzeniu mieszkań – mówił podczas akcji Robert Grudzień, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Na miejscu jest pogotowie gazowe, w tej chwili każde mieszkanie jest sprawdzane i szukamy źródła wycieku.

Ewakuowani mieszkańcy mogli się schronić w szkole podstawowej numer 5, która stoi w sąsiedztwie. Tam miejski sztab kryzysowy przygotował dla nich miejsce oraz posiłki.

– Jesteśmy przygotowani na wielogodzinną akcję, bo tyle może potrwać. Muszę zaznaczyć świetną współpracę wszystkich służb – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca.

Blok, w którym doszło do wycieku, wyposażony jest w piecyki gazowe.

– To tylko pokazuje, że kilka lat temu podjęliśmy słuszną decyzję o likwidacji takich sieci i włączania bloków do miejskiej instalacji – dodaje prezydent miasta. – Po ostatnich wydarzeniach w Szczyrku, wszyscy jesteśmy świadomi, do jakiej tragedii może dojść.e2e1 e3 e4 e5

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, straż miejska, pogotowie ratunkowe oraz wszystkie dostępne jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Do zabezpieczenia pozostałej części miasta oraz powiatu ostrowieckiego ściągnięto jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po godzinie 13.30 zlokalizowano źródło wycieku – w mieszkaniu na piątym piętrze, na łączeniu instalacji oraz kuchenki gazowej. Awaria została już naprawiona, a mieszkańcy mogą wrócić do domów.

Polecamy również