Ferie 2020 z MOSiRem – podsumowanie

ferie zmosirem podsumowanie

Zimowe ferie i związana z nimi dwutygodniowa przerwa od szkolnej nauki już za nami. Nie wszyscy mieli możliwości spędzenia tego czasu na zorganizowanych zimowiskach, ale ferie w mieście wcale nie musiały być nudne. Dla osób spędzających ten czas w Ostrowcu Świętokrzyskim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z partnerami przygotował wiele ciekawych atrakcji.

Ferie na Rawszczyźnie

W trakcie ferii zorganizowanych zostało 20 kursów nauki i doskonalenia pływania, w których wzięło łącznie udział 139 osób. Dzieci i młodzież przez pięć dni korzystali z zajęć w wymiarze jednej godziny każdego dnia. Atutem feryjnych kursów były małe grupy: do siedmiu osób w przypadku uczniów do klasy III szkoły podstawowej i do piętnastu osób w przypadku dzieci starszych. Zainteresowanie kursami było duże i korzystali z nich nie tylko uczniowie z Ostrowca Św., ale także z okolicznych gmin i dzieci przebywające w naszym mieście na feriach.

Dodatkowo w trakcie dwutygodniowej przerwy szkolnej Pływalnia Rawszczyzna wprowadziła promocyjne ceny na bilety ulgowe, grupowe i rodzinne.

Ferie w Hali

Dużą popularnością cieszyły się zajęcia organizowane w Hali Sportowo – Widowiskowej, prowadzone przez trenerów piłki siatkowej i piłki ręcznej SMS KSZO, w których brało udział średnio ok. 50 osób dziennie.

W hali MOSiRu w okresie ferii zimowych tradycyjne organizowane były zajęcia pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu”. Zajęcia ukierunkowane były na wiodące w mieście halowe dyscypliny sportowe – piłkę siatkową i piłkę ręczną, a poprowadzili je trenerzy Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Klubu Sportowego KSZO – Iwona Kosiorowska, Iwona Błaszkiewicz, Piotr Brodawka, Wojciech Gawron, Jerzy Pacholczak i Rafał Dytkowski (piłka siatkowa) oraz Tomasz Radowiecki, Jacek Wziątek i Tomasz Chmielewski (piłka ręczna). Dużym wydarzeniem dla dzieci uczestniczących w zajęciach szczypiorniaka było pojawianie się na wspólnym treningu reprezentanta Iranu występującego na co dzień w ekipie pomarańczowo – czarnych Alego Mehdizadeha.
Dla chętnych dostępne były również stoły do tenisa stołowego oraz siłownia.

Ferie z Szachamif1

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim i Stowarzyszenie Szachowe „Hetman” w drugim tygodniu ferii zaprosili dzieci i młodzież do Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 na „Ferie 2020 z Szachami”. Od poniedziałku do czwartku odbywały się zajęcia nauki gry w szachy, które cieszyły się dużą popularnością. Jedną grupę stanowili początkujący szachiści, poznający dopiero zawiłe ścieżki szachowych rozgrywek. W drugiej grupie – zaawansowanej, rozwiązywano zadania szachowe i zgłębiano tajniki szachowych dróg do zwycięstwa.

W piątek podsumowano zmagania zadaniowe oraz rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w pięciu grupach wiekowych: 8 lat, 10 lat, 12 lat, 14 lat, 18 lat. Łącznie w „Feriach z Szachami” wzięło udział 65 dzieci.

Ferie na Orliku

Od 27 do 30 stycznia na boisku Orlik Ogrody rozgrywany był Zimowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii 2005-2007. Po czterech dniach rywalizacji najcenniejszy puchar trafił do Drużyny Actimela, a statuetka króla strzelców do jej najlepszego snajpera – Wojciecha Zięby.

Podczas zimowych ferii oba ostrowieckie Orliki (os. Ogrody i ul. Chopina) otwarte były od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12.00 – 20.00.

 

Polecamy również