Dariusz Wierzbiński nowym Starszym Cechu

wierzb2

Dariusz Wierzbiński został nowym Starszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dariusz Wierzbiński był jedynym kandydatem bowiem dotychczasowy Starszy  Cechu Marcin Jabłoński, który tę funkcję sprawował przez dwie kadencje, nie kandydował. Pozostał nadal członkiem zarządu, w którego skład wchodzą także Marek Giemza i Andrzeja Pietrzykowski- podstarsi oraz Grażyna Renduda, Jolanta Śliwka, Rafał Zaręba, Krzysztof Majewski i Piotr Borek. Ostrowiecki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców liczy obecnie ponad 170 członków. Są to przedsiębiorcy z Ostrowca oraz ościennych gmin. – Na pewno będziemy kontynuować działania, które rozpoczął poprzedni zarząd – mówi nowy Starszy Cechu Dariusz Wierzbiński.- Moim celem będzie ściąganie do naszej organizacji jak największej liczby przedsiębiorców, także tych młodych. Myślę, że wiele mogą się nauczyć od bardziej doświadczonych kolegów.

Celem Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców będzie rozszerzenie współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w zakresie kształcenia zawodowego i odbywania praktyk w lokalnych zakładach pracy.
– Myślę, że w tej kwestii musimy położyć większy nacisk na kontakt nie tylko ze szkołami i uczniami, ale i ich rodzicami. To oni odgrywają ogromną rolę podczas podejmowania decyzji przez młodych ludzi – mówi  Dariusz Wierzbińskiwirezbi.

Dariusz Wierzbiński jest przedsiębiorcą – właścicielem firmy Eurostar w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także radnym powiatu ostrowieckiego. Wcześniej był między innymi radnym miejskim w Ostrowcu, zasiada w radzie inicjatyw gospodarczych doradzającej prezydentowi miasta.

Polecamy również