Miasto się zmienia- Felieton – Karola Wójcika

karol

Ostrowiec Świętokrzyski zmienia swoje oblicze. Świadczą o tym choćby liczne inwestycje drogowe zlokalizowane w różnych częściach miasta. Obok nich podejmowane są inne ważne dla mieszkańców działania. Jednym z najważniejszych jest zakończona właśnie rewitalizacja Parku w Osiedlu Spółdzielców. Miasto zyskało kolejne zielone miejsce do wypoczynku i relaksu, a także do sąsiedzkich spotkań.

Na tę inwestycję czekaliśmy bardzo długo i nareszcie jest. Park całkowicie zmienił swoje oblicze i dziś stanowi wizytówkę tej części miasta z perełką jaką jest nowa fontanna. W tym miejscu należą się Prezydentowi Miasta Jarosławowi Górczyńskiemu wyrazy wdzięczności, który zauważył potrzeby mieszkańców i przychylił się do ich sugestii. Do projektu została włączona Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, na terenie której ulokowany jest park, a z zadania inwestycyjnego wywiązała się wzorowo.

Punktem chyba najważniejszym tego miejsca jest fontanna. O jej remont zabiegaliśmy z mieszkańcami jako radni miejscy i osiedlowi. Wymagała ona kapitalnego remontu. Dziś jej nowoczesny wygląd przyciąga nie tylko miejscowych, ale również gości z innych miast, który zachwycają się jej wyglądem. Warto podkreślić, że cieszy ona oko także wieczorami, gdyż jest podświetlana. W Parku Spółdzielców czas spędzają całe rodziny. Dzieci, rodzice i dziadkowie. To wspaniałe, że każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie. Dzieciaki mogą szaleć na bezpiecznym placu zabaw, rodzice i dziadkowie wypocząć na nowych estetycznych ławkach. Można również pospacerować zacienionymi alejkami. Ci, którzy mają więcej energii powinni skorzystać z siłowni pod chmurką. No i ostatni element, czyli boisko zabaw, na którym można pograć w gry znane z czasów młodości naszych rodziców czy dziadków.

Wygląd naszego miasta konsekwentnie się zmienia. Jest coraz bardziej zielone i ekologiczne. To bardzo dobry kierunek, który cieszy mieszkańców. Mamy gdzie odpoczywać, spędzać wolny czas i spotykać się z sąsiadami czy znajomymi. Ostrowiec Świętokrzyski to fajne miejsce !

Karol Wójcik radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Polecamy również