Tenisiści wystartowali

Wznowiono rozgrywki Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisa. Swoje mecze rozegrali zawodnicy ekstraklasy  I i II ligi.

tenis liga 3tenis liga
W ekstraklasie odbyły się 3 mecze. Ponad 3 godziny grali Dariusz Kiljański i Łukasz Ligocki. Pierwszego seta wygrał Darek, a w drugim prowadził 5-1. Łukasz obronił piłkę meczową, rozpoczął pościg i wygrał seta7-5. W trzecim secie początek należał do Kiljańskiego, który objął prowadzenie 3-0. Ligocki jednak wyrównał na 3-3. Zacięta walka trwała,aż do tiebreaka, w którym lepszy okazał się Łukasz Ligocki. Był to mecz pełny emocji i zmian sytuacji, ale za to właśnie kochamy ten sport. W pozostałych spotkaniach Maciej Nowak wygrał z Romanem Starzomczykiem 6-1 6-3, a Sławomir Młodawski zwyciężył Andrzeja Janika 6-2 6-1. W tabeli prowadzi Maciej Nowak, przed Zbigniewem Dąbrowskim i Piotrem Oparowskim.
Nie zawiedli tenisiści I ligi. Tradycyjnie w tej klasie rozgrywkowej rozegrano dużo spotkań. Do walki o barażowe miejsce włączył się Mirek Orłowski, który pokonał będącego w dobrej formie Bartka Kitlińskiego. Bartek jest czwartym zawodnikiem, który rozegrał wszystkie ligowe mecze. .Pierwsze zwycięstwo odniósł Olek Pękalski, który pewnie wygrał z Pawłem Ozimkiewiczem.
Wyniki:
Kitliński-Pękalski 6-2 6-2
Kitliński-Ozimkiewicz 6-3 6-1
Kitliński-Orłowski 3-6 4-6
Pożoga- Jagodziński 1-6 1-6
Ozimkiewicz-Pękalski 2-6 1-6
Liderem zaplecza ekstraklasy jest Kamil Kozakiewicz. Na kolejnych miejscach plasują się Dariusz Cichoński, Roman Jagodziński, Mirosław Orłowski i Roman Jagodziński.
Pięć spotkań rozegrali w tym tygodniu tenisiści II ligi grupy A. Nie zabrakło emocji. Do rozstrzygnięcia większości meczy był potrzebny trzeci set. W czołówce panuje duży ścisk. Walka o awans do drugiej fazy rozgrywek będzie się toczyła do ostatniego tygodnia.
Wyniki:
Wieczorek-Michalak 6-4 3-6 6-2
Mrugała-Budziński 6-2 4-6 6-0
Komorniczak-Wieczorek 1-6 0-6
Dwojak-Dziewięcki 3-6 6-3 7-5
Zagożdżon-Kosowski 2-6 4-6
Prowadzi Krzysztof Reszka przed Robertem Kosowskim, Grzegorzem Wieczorkiem i Mateuszem Dziewięckim.
W sobotnim meczu II ligi grupy B Maciej Kozicki wygrał z Joanną Targowską 6-2 6-0 i awansował na 8 miejsce. W tej grupie na czele tabeli znajduje się Klaudia Szafińska. Kolejne miejsca zajmują Paweł Barański, Arkadiusz Malanowicz i Grzegorz Zimnicki.