Tydzień na korcie

Niestety deszczowa aura pokrzyżowała plany zawodnikom Philpiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej. Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i grząskiego kortu wiele spotkań zostało odwołanych.
Cztery mecze rozegrano w ekstraklasie. Kolejne zwycięstwo odniósł Zbigniew Dąbrowski, który pewnie pokonał Marka Andrykę i umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek. Jeśli dopiszą warunki atmosferyczne to w tym tygodniu powinna odbyć się duża ilość spotkań.
Wyniki:
Witold Nowak – Roman Starzomczyk 6-3 7-6
Dariusz Kiljański – Marek Andryka 2-6 6-7
Łukasz Ligocki – Marek Andryka 6-2 6-4
Zbigniew Dąbrowski-Marek Andryka 6-1 6-3
W tabeli prowadzi Maciej Nowak przed Zbigniewem Dąbrowskim i Łukaszem Ligockim.
W piątkowym meczu I ligi Rafał Lipczyński pokonał Olka Pękalskiego 7-6 0-6 6-4. Spotkanie miało wiele zwrotów akcji. Początek należał do Olka, który w pierwszym secie prowadził już 5-1. Jednak Rafał odrobił straty i wygrał seta po emocjonującym tiebreaku. Później nieoczekiwanie Pękalski wygrał, aż 9 gemów z rzędu i objął prowadzenie w 3 secie 3-0. Ostatnie słowo należało do Lipczyńskiego, który wygrał seta 6-4 i cały mecz 2-1. Liderem zaplecza ekstraklasy jest Kamil Kozakiewicz. Kolejne miejsca zajmują Roman Jagodziński, Jacek Wziątek i Dariusz Cichoński.
W jedynym meczu II ligi grupy A Robert Michalak zwyciężył Pawła Komorniczaka 6-1 6-4. Prowadzi Krzysztof Reszka przed Grzegorzem Wieczorkiem, Robertem Michalakiem i Mateuszem Dziewięckim.
W zeszłym tygodniu rozegrano dwa mecze II ligi grupy B. Grzegorz Gromski pokonał Joannę Targowską 6-0 6-1, a Grzegorz Zimnicki wygrał z Jakubem Rabanem 6-2 6-2. Na czele tabeli znajduje się Klaudia Szafińska przed Pawłem Barańskim, Grzegorzem Zimnickim i Grzegorzem Gromskim.