Trzynaście medali

W Puławach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Puław w Taekwondo Olimpijspulawy 2kim. Na matach walczyła ponad setka zawodników w kategorii młodzika i kadeta. Wśród nich było czternaścioro reprezentantów Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego. Wywalczyli oni 13 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy oraz dwa czwarte miejsca. Większość z nich stoczyła po dwie lub trzy walki więc nie tylko pod względem wyniku sportowego ale również szkoleniowo był to owocny start. Nasi reprezentanci utrzymują przez całą jesień wysoka formę i toczą coraz lepsze walki.pulawy 1
W kategorii młodzik dziewczęta: złoto wywalczyła Dagmara Chełminiak, brąz Wiktoria Kosałka.
W kategorii kadet: srebrne medale wywalczyli Filip Jabłoński i debiutant w tej kategorii Mateusz Nowak.
W kategorii młodzik chłopcy: dwa złote medale w walkach i w konkurencji sprawnościowej zdobył Jakub Cemerys, złoto w sprawnościówce zdobył również Michał Niedbała, natomiast IV miejsce w walkach przypadło Patrykowi Goryckiemu i Michałowi Putonowi. Cała czwórka startowała po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej, stąd też należą im się szczególne podziękowania za wspaniałą postawę i wyniki. Złoto po bratobójczym finale wywalczył Piotr Stec oraz Jakub Sieroń, natomiast Srebrne medale zawisły na szyi Dominika Gromali, Jana Kwietnia, Pawła Kucharskiego, Igora Cemerysa.
Taekwondo Olimpijskie łączy pokolenia i w pracę w Naszym Klubie angażują się zarówno zawodnicy jak i ich bliscy. Wyrazem tej współpracy był wspólny trening zawodników i ich opiekunów , który odbył się 30 listopada. Podczas treningu gier i zabaw z elementami taekwondo ćwiczyło i bawiło się z nami blisko 70 osób. Niedawno uruchomiliśmy rekreacyjną grupę dla dorosłych. Zajęcia koncentrują si ę na poprawieniu ogólnej sprawności fizycznej i proporcjonalnym rozwoju cech motorycznych z elementami taekwondo. Taki trening może być świetną alternatywą lub uzupełnieniem innych form aktywności.
Wszystkich chętnych do aktywnego spędzania czasu zarówno w formie rekreacji ruchowej jak i sporu zapraszamy na treningi OSTO w PSP nr 7 na Pułankach, informacje pod nr tel: 504810868.