Dni Patrona

stasziccxzolo

8 kwietnia 2016 r  o godzinie 8.55 W LO Nr I odbyła się akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły. Na uroczystość przybyło grono pedagogiczne, dyrekcja oraz uczniowie klas I i II. Program artystyczny przedstawili uczniowie klasy II  e oraz klas trzecich, przygotowani przez nauczycieli: Elizę Firmant, Iwonę Piotrowską oraz Tomasza Włodarskiego.staszic1
Młodzi artyści przybliżyli swoim kolegom i koleżankom sylwetkę patrona szkoły oraz zarys jej dziejów. Przedstawiono kalendarium wydarzeń z życia i działalności Stanisława Staszica, tytuły jego dzieł oraz cytaty z nich pochodzące. Przypomniano najważniejsze fakty z historii szkoły od momentu jej powstania (110 lat temu!) aż do czasów współczesnych.  Widzowie w skupieniu i z powagą wysłuchali interesujących informacji o tym, jak wiele dokonań miał patron szkoły-patriota, działacz społeczny, gospodarczy, przyrodnik, prywatny nauczyciel, ksiądz, pisarz i reformator doby oświecenia. 
Relaksowi i zadumie widzów nad osobą patrona i dziejami szkoły sprzyjały utwory instrumentalne, które zagrali Mikołaj Kabała z klasy 3 e oraz Jan Jakub Starzomski z klasy 3 a. Piosenki  melodie znanych przebojów zaśpiewali: Filip Pikus z klasy 3 d, Gabriela Górniak z klasy 1 d oraz Paweł Pawlik z klasy 3 c. 

Polecamy również