Nagrody dla wyjątkowych sportowców

Dzisiaj w budynku Starostwa Powiatowego W ramach podziękowania wręczono sportowcom nagrody – łyżwy i rolki dla zawodników „SZANSY” oraz stroje treningowe dla pływaczek. Wszyscy sportowcy otrzymali także listy gratulacyjne.

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” odnieśli wiele znaczących sukcesów podczas IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem w biegu na rakietach śnieżnych: Maciej Skrobisz zdobył srebrny medal na 100 m oraz 4. miejsce na 50 metrów, Anna Masłoń – srebrny na 100 m oraz srebrny na 50 m, zaś w narciarstwie alpejskim Robert Kozłowski zajął 3. miejsce w super gigancie oraz 6. miejsce w slalomie gigancie.

Podczas drugiej części Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Białymstoku medale w łyżwiarstwie szybkim po raz kolejny zdobyli bracia Marcin i Paweł Dunal. Marcin Dunal –zdobył dwa medale: złoty i srebrny, a Paweł Dunal – srebrny medal.

W kwietniu 2016 roku w Kuldidze na Łotwie odbył się II Otwarty Międzynarodowy Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych Krajów Nadbałtyckich.W skład reprezentacji Polski weszli jedynie zawodnicy pochodzący w Ostrowca: Jacek Koza, Wioleta Pych, Norbert Walesic i Katarzyna Wójcicka, którzy zdobyli na tym turnieju złoty medal. Sportowcy z Klubu Olimpiad Specjalnych podczas zawodów wspaniale promowali Powiat Ostrowiecki, ponieważ na te wyjazdy otrzymali od Powiatu Ostrowieckiego stroje sportowe z herbem powiatu.

Oprócz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, sukcesy odniosły także pływaczki – uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Oliwia Wołek – uczennica II klasy Gimnazjum rewelacyjnie zaprezentowała się podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 15-latków, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Zdobyła srebrny medal na dystansie 400 m stylem dowolnym i brązowy na 200 m zmiennym.

Wspaniale wypadła również Julia Szafrańska, która została multimedalistką Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 16-latków. Julia zdobyła łącznie trzy medale – została Mistrzynią Polski na dystansie 800 metrów stylem dowolnym, zdobyła także dwa brązowe medale – na dystansie na 200 i 400 metrów stylem dowolnym.

-Jak państwo widzą mamy uzdolnioną młodzież- mówi Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda– Dzięki dobrym trenerom i zaangażowaniu tych młodych ludzi możemy im w tej chwili podziękować i pogratulować. Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i życzę dalszych sukcesów.