Festiwal rowerowy z mistrzem

festwiwal-rowerowy

OstrowerFest już w najbliższy weekend

OstrowerFest, inicjatywa oddolna, która zrodziła się w ostrowiroweryyy1rowery3festiwal-rowerowy1rowery-2eckim środowisku pasjonatów dwóch kółek rozpocznie się w najbliższy weekend na Rynku. Składać się będzie z konkursów, pokazów nowoczesnego sprzętu rowerowego, mobilnego warsztatu, spotkań, dyskusji oraz przede wszystkim z rajdu rowerowego, który poprowadzi kolarz Kamil Zieliński. Nie zabraknie także wystawy starych rowerów.

W jednym z konkursów pt. „Mój wymarzony rowerek” najmłodsi będą mogli wygrać rowerki. Wystarczy, że rodzice zachęcą swoje pociechy w wieku do 6 lat by namalowały swój wymarzony rower i przyszły z pracą plastyczną na Rynek w sobotę. W innym, na najbardziej wyposażonego rowerzystę rajdu, pojawią się atrakcyjne gadżety rowerowe. Szczegóły konkursów na stronie www wydarzenia. Natomiast każdy kto będzie chciał oznakować swój rower musi zabrać dowód zakupu oraz dowód tożsamości. Zajmą się tym policjanci z wydziału ruchu drogowego.

W sobotę na Rynku odbędzie się również prezentacja specjalistycznych rowerów trójkołowych
i tandemów wyprodukowanych z myślą o niepełnosprawnych dzieciach. Będzie też udzielana informacja o tym jak skutecznie pozyskać dofinansowanie na sprzęt tego typu z PFRON i WOŚP.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 24 września na Rynku o godz.11.00 i potrwa do godz.16.00. Następnie uczestnicy festiwalu przeniosą się do Galerii Fotografii MCK, gdzie odbędą się prelekcje i pokaz filmu. Autorka bloga Rowerowy kRaj – Barbara Pasik, wraz z przyjaciółmi opowie o wyprawie rowerowej wzdłuż Dunaju. Zbigniew Pacelt, były olimpijczyk i parlamentarzysta opowie o swojej zdrowej pasji, jaką od kilku lat jest rower. Na koniec dnia zostanie wyświetlony szwedzki film z 2014 r. w reż. Fredrika Gerttena, pt.” Rowery kontra samochody”.

W niedzielę 25 września o godz. 10.00 na Rynku rozpocznie się rejestracja uczestników Rodzinnego Rajdu z Kamilem Zielińskim, który ruszy około godz. 11.00 i zakończy się wspólnym biesiadowaniem na Gutwinie tuż po 13.00. Dla wszystkich uczestników na starcie rajdu uczestnicy przewidzieli małą niespodziankę.

– Nasza inicjatywa nie byłaby możliwa gdyby nie upór, wzajemne zaufanie i solidna praca całej grupy inicjatywnej. Nie byłoby to możliwe, gdyby na nasz apel o współpracę nie odpowiedzieli lokalni przedsiębiorcy związani z branżą rowerową, Prezydent Miasta oraz firmy i przychylne nam osoby spoza Ostrowca. Chciałbym im wszystkim bardzo podziękować. Wierzymy, że OstrowerFest może stać się w przyszłości elementem marki naszego miasta i na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń miejskich – mówi Kamil Stelmasik, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

OstrowerFest jest organizowany przez Ostrowiecką Inicjatywę Rowerową. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

Polecamy również