Wielki sukces tancerzy 3 YOUR MIND

tancerze

W czeskim Liberec’u odbyły się Mistrzostwa Świata federacji World Artistic Dance Federation WADF World Dance Championship. Pośród uczestników znaleźli się także tancerze z Ostrowca, reprezentujący Studio Tańca i Rozwoju Ruchowego 3 YOUR MIND Moniki Wielińskiej. I choć był to debiut na zawodach takiej rangi tancerki osiągnęły niebywały sukces. 

Ekipa wystartowała w dwóch kategoriach tanecznych: Urban Street Dance Large Teams oraz Urban Street Dance Showcase. W pierwszej z nich 16-osobowy zespół juniorski przedstawił choreografię pt. „Choices”, która została oceniona na wysokim drugim miejscu. Srebrny medal i tytuł Vice-mistrza Świata w swojej kategorii wiekowej powędrował do grupy 3 Your Mind Junior.

Cała grupa 3 Your Mind, licząca 29 tancerek, zaprezentowała choreografię pt.”Drop the bomb”. Tym wykonaniem dziewczyny sięgnęły po upragnione złoto, zdobywając Mistrzostwo Świata w kategorii Showcase.

– Bardzo cieszymy się z osiągniętego sukcesu. Chyba nikt nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku. Dziewczyny ciężko pracowały, były zdeterminowane. Jestem dumna ze swoich podopiecznych. To pierwsze nasze zawody poza granicami kraju i nasze pierwsze Mistrzostwa Świata. Łatwo nie było, a jednak się udało. Słysząc „Mazurka Dąbrowskiego” nie mogłyśmy powstrzymać łez wzruszenia. To wyjątkowa chwila i niezapomniane przeżycie – mówi Monika Wielińska, instruktor i choreograf grupy.- Bardzo dziękuję za poświęcenie, rodzicom za zaufanie i wsparcie, bo bez ich pomocy wyjazd na Mistrzostwa Świata do Czech byłby po prostu niemożliwy. Jeszcze raz gratuluję tancerzom wspaniałych wyników. 

A my gratulujemy wspaniałego osiągnięcia tancerkom ze Studia Tańca 3 YOUR MIND i życzymy dalszych sukcesów.

Polecamy również