Pewna wygrana

Wysokim zwycięstwem zakończył się pierwszy sparing pomarańczowo-czarnych w tym roku. Podopieczni trenera Dariusza Pietrasiaka w mocno okrojonym składzie ograli, grającą w radomskiej klasie okręgowej, Pilicę Nowe Miasto 4:0 (1:0).  Jedynym testowanym w zespole KSZO był Patryk Wilk z Sokoła Nisko. W drugiej części meczu w bramce gospodarzy stanął wychowanek MKS KSZO-Junior Bartosz Ogłaza z rocznika 2003.

Ostrowczanie dominowali na boisko przez pełne 90 minut. Rywalom brakowało pomysłu i umiejętności by przedostać się na połowę gospodarzy i zagrozić bramce Stanisława Wierzgacza. Zawodnicy Pilicy cofnęli się głęboko we własne pole karne, przez co ciężko było stworzyć sobie klarowną sytuację do strzału. Pierwszego gola zdobył, po indywidualnej akcji, wracający po kontuzji Rafał Gil, który płaskim strzałem zza 16-stki pokonał golkipera gości. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron w ekipie KSZO doszło do sporej rewolucji i na boisku mogliśmy oglądać w większości młodzieżowców. Dobrze w spotkanie wkomponował się Piotr Ferens, który imponował szybkością i napędzał akcję gospodarzy na lewym skrzydle. W 70. minucie wynik podwyższył Kamil Bełczowski, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kilka minut pózniej wspomniany Ferens wpisał się na listę strzelców. Po dograniu z lewej strony Kamila Łokcia, lewoskrzydłowy KSZO najpierw przyjął piłkę w polu karnym, a następnie technicznym strzałem z prawej nogi uderzył piłkę w górny róg bramki Pilicy.  Pod koniec spotkania rzut karny wykorzystał Mateusz Mąka, tym samym ustalając wynik meczu na 4:0.

W zespole KSZO zabrakło: Łukasza Jamroza, Michała Grunta, Pawła Czajkowskiego (choroba), Jakuba Kapsy (choroba), Radosława Mikołajka, Klaudiusza Łatkowskiego, Michała Stachurskiego, Mateusza Mianowanego i Damiana Nogaja.

KSZO Ostrowiec Św. – Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 4:0 (1:0)

1:0 Rafał Gil 25′

2:0 Kamil Bełczowski 70′

3:0 Piotr Ferens 80′

4:0 Mateusz Mąka 83′ (k.)

KSZO (1. połowa): Wierzgacz – Dominik Cheba, Wilk, Sołtykiewicz, Persona – Gil, Podstolak, Burzyński, Mąka, Patryk Cheba – Dziadowicz

KSZO (2. połowa): Ogłaza – Mężyk, Wilk, Sołtykiewicz, Niziołek – Ferens, Bełczowski, Burzyński, Patryk Cheba, Mąka – Łokieć