Solidna drużyna z medalami

W Jarocinie odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim. Na matach stawiło się ponad 300 zawodników z całej Polski. Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego „OSTO” reprezentowało 13 zawodników, którzy wywalczyli łącznie 5 medali: 1 srebrny i 4 brązowe.

Cała drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Srebrny medal w kategorii open juniorów wywalczył Patryk Lipiec. Brązowy medal w kategorii młodzik-33 kg wywalczył Jakub Cemerys, który po raz kolejny stanął na pucharowym podium. W kategorii kadetów -33 kg brązowy medal zdobył Dominik Gromala. Kolejne brązowy przypadły juniorom w kategorii -63kg Piotr Ćwikła i -59 kg Adam Bogdanowicz.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Nasi młodzicy -30 kg Armando Malesza i Jakub Fulara, którzy uplasowali się na V miejscu.

Po wysoko wygranych pierwszych walkach Jan Kwiecień i Jakub Sieroń kadeci – 49 kg niestety ulegli przeciwnikom w kolejnej rundzie i również zajęli V miejsce.

Piąte miejsce zajęli również: Paweł Kucharski, Piotr Stec, Filip Jabłoński. Trochę szczęścia i koncentracji zabrakło Igorowi Cemerysowi i w końcówce emocjonującego pojedynku w kat. kadet – 45 kg minimalnie na punkty przegrał kończąc zawody w rundzie eliminacyjnej najliczniej obsadzonej kategorii wagowej.tek jar1

Zawody w Jarocinie były startem kontrolnym w ramach przygotowań zawodników OSTO do startu w Mistrzostwach Polski juniorów 27 maja w Puławach oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie 2 czerwca. Zawodnicy i trenerzy nie ustają w przygotowaniach, kolejne starty potwierdzają formę zawodników. Miejmy nadzieję iż ciężka praca przełoży się na sukces i medale na Mistrzostwach Polski.

Wyjazd na zawody współfinansowany był ze środków Gminy Ostrowiec w ramach zadania „ Rozwój sportu w 2017r.”