10 lat „Konarskiego”

IMG_6133

f1f2f3DSC07428DSC07430 DSC07372Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim świętowała jubileusz 10.lecia istnienia. Z tej okazji w murach placówki spotkali się przyjaciele szkoły oraz wielu zacnych gości. Każdy z nich podkreślał jak ważny na ostrowieckim ryku edukacyjnym są niepubliczne szkoły im. Konarskiego.  i przedszkole „Smyk”.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa rozpoczęła działalność w 2007. Wcześniej, bo w 2003 roku powstało niepubliczne przedszkole „Smyk”.

– Idea była taka, by stworzyć placówki kształcące od przedszkola do liceum. Droga nie była prosta i łatwa, ale zdecydowanie było warto. Dbamy o wysoki poziom edukacji, dobre wychowanie, wszechstronny rozwój. Fantastycznie mieć pod jednym dachem 17 roczników uczniów- przypomniała Kinga Wnuk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum im. Konarskiego w Ostrowcu Św.

Patrząc na liczbę gości, jaka przybyła na jubileuszową uroczystość, śmiało można powiedzieć iż szkoły Konarskiego są doskonale rozpoznawalne w środowisku, doceniane za poziom kształcenia, sukcesy i innowacje.

– Życzę, by marzenia dalej były realizowane. Ta marka, jaką szkoła już sobie wyrobiła, była coraz mocniejsza. I by placówka była uzupełnieniem szkolnictwa publicznego. Chylę czoła przed panią dyrektor, życzę kolejnych sukcesów. I sięgajcie gwiazd- powiedział poseł Andrzej Kryj.

List gratulacyjny od wojewody Agaty Wojtyszek wręczył radny powiatowy Grzegorz Kazimierski. Z kolei wyrazy uznania od świętokrzyskiego kuratora oświaty przekazał jego zastępca- Tadeusz Pleban.

Wiele ciepłych słów pod adresem dyrektor szkoły Kingi Wnuk wypowiedział wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Jestem przekonany, że rodzice wybrali dla swoich dzieci najlepszą drogę do osiągania sukcesów. Drogę nauki poprzez zabawę, partnerstwo. Macie w sobie wiele entuzjazmu i oby tak dalej- stwierdził Jan Maćkowiak, który przekazał pozdrowienia i gratulacje od marszałka Adama Jarubasa oraz podarował statuetkę przedstawiającą turystyczne logo województwa świętokrzyskiego.

Przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk pozwolił sobie na osobiste wspomnienia, bowiem nie tylko uczęszczał do jednej klasy razem z założycielką szkół Konarskiego, ale również jego dzieci uczą się w przedszkolu „Smyk”.

Znamy się z Kingą od wielu lat. Myślimy bardzo podobnie, bo oboje jesteśmy pasjonatami Ostrowca. Z uporem wracamy do tego miasta, bo tutaj się wychowaliśmy, wyrośli- mówił Arkadiusz Bąk, który wręczył Kindze Wnuk godło województwa świętokrzyskiego.

Z zaproszenia skorzystała wiceprezydent Marzena Dębniak, która w imieniu prezydenta pogratulowała jubileuszu.

Szkoły Konarskiego wpisały się w krajobraz edukacyjny Ostrowca Świętokrzyskiego. My się bardzo cieszymy, że są takie placówki. Współpraca między nami przebiega harmonijnie, możemy się od państwa wiele uczyć. Innowacyjność, kreatywność, są to rzeczy bardzo zauważalne na mapie Ostrowca. Gratuluję wielu sukcesów. Sądzę, że nas pani jeszcze czymś zaskoczy- stwierdziła wiceprezydent Marzena Dębniak.

Jestem pod głębokim wrażeniem państwa dokonań. Pomysł zrodził się, że od przedszkolaka do licealisty, a ja myślę, ze może od przedszkolaka do żaka- zaproponowała żartobliwie Irena Renduda Dudek, przewodnicząca Rady Miasta w Ostrowcu Św.

Gratulacje dla uczniów i pracowników złożyła Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży Barbara Zamożniewicz. 

Uczniowie oraz przedszkolaki zaprezentowali gościom bardzo ciekawy spektakl o życiu szkoły. Finałowy utwór skomponował Maciej Pawłowski, maestro z Teatru Muzycznego „Roma”. Piosenka będzie od września hymnem szkoły.

– Nie byłoby nas bez wsparcia młodzieży, rodziców, którzy nam zaufali i wybrali szkołę. Bez wsparcia i pomocy tak wspaniałej kadry pedagogicznej i pracowników szkoły. Dziękuję przyjaciołom Konarskiego, firmom które z nami współpracują. Każde słowo jest dla nas ważne. Podziękowania dla moich rodziców, którzy zawsze byli przy mnie, wspierali. Moim babciom, które są dziś ze mną na widowni- mówiła gospodyni uroczystości.DSC07370DSC07381DSC07396DSC07412DSC07418DSC07433DSC07437DSC07371DSC07397DSC07440DSC07441DSC07445

Dla dyrektor Kingi Wnuk spotkanie było bardzo wzruszające nie tylko z powodu jubileuszu szkoły podstawowej. Za swoją pracę, zaangażowanie dostała Honorową Odznakę Rzecznika Praw Dziecka, którą w asyście uczniów wręczył Bartosz Sowier- dyrektor Gabinetu Rzecznika Praw Dziecka.

Polecamy również