Julia wyśpiewała nagrodę

kb2

Julia Tłuczkiewicz podopieczna Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, uczennica SP nr 4 została wyróżniona na trwającym trzy dni XXVIII Międzynarodowym Festiwalu,, Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku . W festiwalu wzięła udział rekordowa liczba uczestników. W różnych kategoriach wiekowych zaprezentowało się ponad 400 osób. Byli to soliści, duety i zespoły wokalne z całej Polski i krajów ościennych, m.in. z Białorusi, Rosji i Łotwy.kb1 kb3

Występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca Lidia Trojanowska dyrygent, Aleksander Pałac kompozytor, redaktor muzyczny Telewizji Polskiej oraz Dmitrij Łapcewicz artysta, choreograf z Białorusi.

-Śpiewałam piosenkę ,,Śpiewam i gram’’ z repertuaru Urszuli Siipińskiej ,mówi Julia Tłuczkiewicz. W piosence tej musiałam wykazać się doskonałym warsztatem muzycznym .Utwór ta ma to do siebie, że na pierwszym miejscu stawia tekst, dopiero za tekstem idzie muzyka. Żeby więc mieć radość z bawienia się słowem ,musiałam wszystko umiejętnie interpretować. Z występu jestem bardzo zadowolona i myślę że udało mi się dotrzeć do słuchaczy .W przyszłym roku na pewno umieszczę ten festiwal na mapie swoich wokalnych konkursów.

Miłym akcentem na zakończenie Festiwalu był udział Michała Wiśniewskiego założyciela zespołu Ich Troje i Agaty Buczkowskiej solistki tego zespołu w uroczystości wręczania nagród.


 

 

Polecamy również