Huzar Taekwondo Festival

W Białymstoku odbył się Puchar Polski w Poomsae oraz turniej towarzyszący Huzar Taekwondo Festival. Pod okiem trenera Anatola Marca (II DAN) oraz Michała Jedlikowskiego trzech zawodników przygotowywało się do tego wydarzenia tj.: Góralski Igor, Jedlikowski Mikołaj oraz Kałuża Olaf. Klub w swojej dwuletniej działalności po raz pierwszy brał udział w tego typu turniejach.

tek1 tek2 tek3 tek5 tek6t1 t2 t3 t4t5 t6 t7 t8 t9 t11Olaf Kałuża w swej kategorii Młodzik 10-11 lat 8-7 KUP mężczyzn zdobył III miejsce a tym samym przywieźliśmy do Ostrowca Św. pierwszy w swojej historii brązowy krążek. W tej samej kategorii Igor Góralski uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. Mniej szczęścia miał Mikołaj Jedlikowski, pomimo iż z naszej trójki zawodniczej uzyskał największą ilość punktów, to w swojej kategorii Dzieci 8-9 lat 8-7 KUP mężczyzn nie wystarczyło mu aby zajął medalowe miejsce, uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników dziękujemy im i rodzicom za zaangażowanie i pomoc i te emocje, które temu towarzyszą. Poomsae to układy formalne w dyscyplinie sportowej jakim jest taekwondo, najprościej to walka z cieniem, gdzie doskonalona jest koordynacja ruchowa, tempo wykonania układu, precyzja zadanych ruchów.