Mistrzostwa Polski w Pływaniu na wysokim poziomie

mistrzostwa polski wplywaniu 3

Dwa brązowe medale stylem klasycznym na dystansach 50 i 200 metrów Oli Banaczkowskiej oraz liczny udział w finałach A i B to jak na razie dorobek pływaków KSZO Ostrowiec podczas Mistrzostw Polski do lat 16 rozgrywanych na pływalni Rawszczyzna. W sesji popołudniowej nasi zawodnicy mają ogromne szanse na kolejne medale. Sztafeta 4 x100 stylem zmiennym typowana jest nawet do „złota”.

– Mamy szeroką reprezentację KSZO Ostrowiec – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotr Węglewicz. – Nasze miasto podczas Mistrzostw Polski reprezentuje 14 zawodników i zawodniczek. Najlepiej spisuje się Ola Banaczkowska zdobywczyni dwóch medali. Niezły występ zanotował Michał Klimas, który awansował do finałów A. Duże nadzieje wiążemy ze startem sztafety 4x 100 zmiennym.

Mistrzostwa Polski rozgrywane w Ostrowcu to jedna z największych pływackich imprez sportowych rozgrywanych w tym roku w naszym kraju. O przyszłość pływania w naszym mieście możemy być spokojni. System szkoleń zapewnia, że reprezentantów tej dyscypliny nie zabraknie w Ostrowcu.

– Szkolenie zaczynamy już w pierwszej klasie szkoły podstawowej – dodaje dyrektor Piotr Węglewicz. – W szkole podstawowej nr 14 zostanie utworzona klasa pływacka. Będą do niej uczęszczać uczniowie klasy czwartej. W tym temacie mamy duże poparcie ze strony władz miasta. Zawodnicy będą trenować dwa razy dziennie. Po ukończeniu szkoły podstawowej młodzi pływacy mogą kontynuować karierę w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Mamy dobrych trenerów oraz zdolne dzieci i młodzież.

Zdaniem trenera pływaków KSZO Ostrowiec Marcina Malińskiego zawody w Ostrowcu stoją na wysokim poziomie.

– Niektóre wyniki są wręcz rewelacyjne – mówi Marcin Maliński. – Jeżeli chodzi o naszych zawodników to scaliliśmy drużynę, która dobrze funkcjonuje. Nasi pływacy zaczęli wierzyć w pracę, którą wykonują. Jestem dobrej myśli i sądzę, że sukcesy przyjdą szybko. Bardzo dobrze zaprezentowała się Ola Banaczkowska, która już zdobyła dwa brązowe medale, a po południu ma szansę na zdobycie kolejnego na dystansie 100 metrów klasykiem. Nie ukrywam, że mocno wierzę w zdobycie złotego medalu przez nasza sztafetę 4x 100 stylem zmiennym. Mamy bardzo mocną ekipę.

Popołudniowe finały rozpoczną się o godzinie 16. Zachęcamy do gorącego dopingu.DSC00232DSC00225DSC00222DSC00223DSC00243DSC00241DSC00244DSC00227DSC00240DSC00228DSC00224DSC00237DSC00234DSC00236DSC00238DSC00246

Polecamy również