Ruszyły zapisy na Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2018

bieg czolo

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ostrowczanie wezmą udział w ulicznym biegu oraz marszu nordic walking, które 11 listopada zorganizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tak jak przed rokiem start i meta usytuowane będą na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO, a biuro zawodów zlokalizowane zostanie tuż obok, w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR.bieg niepodleglosci1 bioeg2 OBN2018_mapa5km

Uczestnicy 10-kilometrowego biegu wyruszą ze Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO o godzinie 13 w kierunku terenów po tzw. „starym zakładzie” dawnej Huty Ostrowiec, po czym przebiegną wiaduktem nad torami kolejowymi, wbiegną w ulicę Żabią i dalej pobiegną w kierunku Rynku, gdzie zlokalizowany zostanie półmetek. Trasa powrotna odbywać się będzie tym samym szlakiem, z metą na stadionie. Uczestnicy marszu nordic walking wystartują wspólnie z biegaczami, ale z uwagi na dystans (o połowę krótszy – 5km) półmetek i „nawrotkę” będą mieli zlokalizowany w okolicach wspomnianego wiaduktu.

Udział w biegu i marszu obwarowany jest opłatą startową. Do końca września wynosi tylko 30zł, więc warto podjąć decyzję o starcie już teraz! Od 1 października do 9 listopada trzeba będzie już zapłacić 40zł, a w dniu imprezy – 50zł. W ramach pakietu startowego wszyscy uczestnicy otrzymają koszulkę techniczną lub inny gadżet biegowy, a na mecie okolicznościowy medal.

Tradycyjnie odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Ich trasy wyznaczone zostaną na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO. Udział w tych biegach jest bezpłatny, a zapisy grupowe prowadzone będą za pośrednictwem szkół w pierwszych dniach listopada. Będą też możliwe zapisy indywidualne – w dniu imprezy.

Zapisy do biegu (10km) i marszu nordic walking (5km) trwają już teraz na stronie www.ostrowiecbiega.pl.

Polecamy również