Wybieramy kochających sport

plebiscyt

 

Plebiscyt na Sportowca i Trenera 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim organizują kluby sportowe: KS KSZO Ostrowiec, KS KSZO S.A., KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz redakcje z naszego miasta. Nad przebiegiem plebiscytu czuwa powołana przez organizatorów Kapituła Plebiscytowa. Do ostrowieckich mediów spływają kupony od stałych czytelników.
Celem plebiscytu jest wyłonienie grupy najlepszych sportowców i trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy wykazali się osiągnięciami na arenie światowej, europejskiej i ogólnopolskiej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku, a także propagowanie wiedzy z zakresu sportu ostrowieckiego, w szczególności wiedzy o wyróżniających się sportowcach miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i promocja sportu ostrowieckiego wśród sponsorów i kibiców oraz w mediach.
Plebiscyt będzie przeprowadzany w następujących kategoriach:
*dziesiątka najlepszych sportowców Ostrowca Świętokrzyskiego w 2018 roku wyłoniona spośród zawodników, którzy przekroczyli 16 rok życia lub mają już osiągnięcia w sporcie seniorskim
*trójka najlepszych trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego w 2018 roku
*odkrycie 2018 roku
*talent 2018 roku
*najlepsza drużyna 2018 roku (w trzech ostatnich kategoriach laureatów wyłoni Kapituła Plebiscytowa na podstawie zgłoszeń klubowych).
Laureatów Odkrycie 2018 Roku, Talentu 2018 Roku i Najlepszej drużyny 2018 wyłoni Kapituła Plebiscytowa. Do kategorii dziesięciu najlepszych sportowców Ostrowca Świętokrzyskiego kluby mogą zgłaszać po 4 zawodników od 16 roku życia w kategorii junior i senior, a w innych kategoriach plebiscytowych po jednej osobie.

Nominacji w poszczególnych kategoriach dokonuje Kapituła Plebiscytowa. Lista kandydatów publikowana jest w całości wraz z krótkimi notkami biograficznymi i osiągnięciami sportowymi w Gazecie Ostrowieckiej.
Głosowanie odbywa się na specjalnie do tego przeznaczonych kuponach. Kupon zawiera miejsce na wpisanie imion i nazwisk Sportowca i Trenera wybranych z listy kandydatów oraz nazwiska i adresu głosującego. Dane osobowe głosujących nie będą gromadzone, ani przetwarzane w jakikolwiek sposób. Kupon jest ważny, jeśli został wycięty z oryginalnego egzemplarza gazety.
Kupony można przesyłać, dostarczać i składać: do siedziby Gazety Ostrowieckiej (aleja 3 Maja 6) albo dostarczać je na portiernie w hali przy ulicy Świętokrzyskiej lub na Pływalni “Rawszczyzna”.
Lokalne media ogłoszą wyniki pierwszej dziesiątki wybranych w plebiscycie sportowców podczas IV Ostrowieckiej Gali Sportu, która odbędzie się
18 stycznia 2018 roku o godz. 17.30. Na Gali ogłoszone zostaną nazwiska wybranych przez Kapitułę Plebiscytową: trójki najlepszych trenerów roku 2018 oraz dziesiątki najlepszych ostrowieckich sportowców 2018 roku.
Wyniki zostaną podane w kolejności miejsc w pierwszej dziesiątce sportowców i pierwszej trójce trenerów. Ogłoszony zostanie także werdykt kapituły w kwestii przydzielenia tytułów: Talentu i Odkrycia 2018 roku oraz Drużyny 2018 roku. Gala odbędzie się w Hali Widowiskowo – sportowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 19 stycznia 2019 roku. Podczas Gali wyróżnionych i zaprezentowanych zostanie najpopularniejszych 10 sportowców oraz 3 trenerów na podstawie zatwierdzonego wcześniej regulaminu, wyłonionych przez głosujących za pomocą kuponów drukowanych w naszej gazecie kibiców.
Kluby KSZO, KSZO 1929 i KSZO S.A. przy wsparciu ostrowieckich mediów, a także MOSiR, MCK i placówek oświatowych deklarują, że IV Ostrowiecka Gala Sportu będzie miała charakter otwarty. Ostrowieccy kibice, młodzież ze szkół będą mieli okazję poznać bliżej zawodników, trenerów oraz całe środowisko sportowe, co na pewno przyczyni się do promocji ostrowieckiego sportu.

Piłka ręczna
Sportowiec roku: Maciej Jeżyna, Bartosz Kogutowicz, Damian Falasa, Kacper Grabowski.
Trener rok: Tomasz Radowiecki.
Odkrycie roku: Jakub Kasprowicz.
Talent roku: Karol Chuchała, Karol Chuchała, Olaf Wywiał, Bartłomiej Sieniek, Michał Sieniek, Jakub Dzik.
Drużyna roku: KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski (I liga mężczyzn).

Piłka siatkowa
Sportowiec roku: Anna Miros, Svietłana Dorsman, Olga Pawliukowskaja, Olga Geyko (KSZO), Piotr Kosno, Jakub Gawron, Michał Bartnik, Bartosz Mazur (GOKiS Waśniów).
Trener roku: Frantisek Bockay, Iwona Błaszkiewicz, Rafał Dytkowski.
Odkrycie roku: Wiktoria Rdzanek.
Talent roku: Karolina Stefańska, Aneta Kasprowicz, Julia Zapała, Magdalena Surdy, Oliwia Błaszczyk, Maja Sobusiak (KSZO SMS), Amadeusz Mazur (GOKiS Waśniów).
Drużyna roku: KSZO S.A. Ostrowiec Świętokrzyski (Liga Siatkówki Kobiet)

Piłka wodna
Sportowiec roku: Aleksander Ozga, Maksymilian Krakowiak, Jakub Kochański, Zuzanna Wiecheć.
Trener roku: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.
Odkrycie roku: Jan Skaliński.
Talent roku: Wiktor Staniszewski.
Drużyna roku: Juniorzy młodszy KSZO (roczniki 2001 i 2002), młodzicy U-15, młodzicy U-13.

Boks
Sportowiec roku: Daniel Surowiec, Dominika Kołton, Albert Orzeł, Andrzej Kołton.
Trener roku: Eugeniusz Cioch, Wojciech Surowiec.

Odkrycie roku: Natalia Kaniewska.
Talent roku: Wiktoria Dziekan.

Pływanie
Sportowiec roku: Aleksandra Banaczkowska.
Odkrycie roku: Michał Klimas.
Talent roku: Bartosz Michta.

Kolarstwo
Sportowiec roku: Kamil Zieliński.

Fitness i kulturystyka
Sportowiec roku: Aleksandra Kępa, Dominik Jewiak, Nikoletta Sularz, Piotr Zieliński.
Trener roku: Joanna Kępa, Grzegorz Kępa.
Okrycie Roku: Blanka Walczyk
Talent Roku: Alicja Sulik

Taekwondo
Sportowiec roku: Paweł Pastuszka, Natalia Domańska.

lent roku: Jan Kwiecień, Paweł Kucharski

Judo
Sportowiec roku: Jakub Ziółkowski.
Trener roku: Teresa Dybiec, Łukasz Wójcik
Odkrycie roku: Krystian Ziółkowski.
Talent roku: Wiktor Wołoszyn.

Tenis stołowy
Sportowiec roku: Sławomir Kasprowicz, Damian Listek.
Talent roku: Mateusz Kaptur.
Drużyna roku: STS Zgoda Janik (III Liga Świętokrzyska).

Szachy
Sportowiec roku: Michał Choina
Trener roku: Jarosław Choina, Grzegorz Marzec.

Odkrycie roku: Maciej Kateusz, Julia Giemza.
Talent roku: Wojciech Okręt, Jan Kaleta, Jan Choina, Maria Grudzień, Wiktor Gawlik.

Olimpiady Specjalne
Sportowiec roku: Piotr Datka, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Grzegorz Dwojak, Robert Gołyś, Krzysztof Stan, Milena Szwagierczak, Norbert Walesic, Marcin Ziewiec („Szansa”), Dominika Ślusarz, Kamil Podsiadło, Natalia Śmieszek („Rywal).
Trener roku: Tomasz Przybysławski, Przemysław Walczyk, Remigiusz Woźniak („Szansa”), Ernest Krajewski, Elżbieta Wybranowska, Waldemar Wiewióra („Rywal).

Polecamy również