Walentynki po japońsku

wczoloko

Wczoraj w całym mieście na różne sposoby świętowano walentynki. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 uczniowie również nie zapomnieli o tym święcie jednak świętowali go troszeczkę inaczej niż pozostali mieszkańcy naszego miasta. W tym roku w szkole obchodzono „Walentynki po Japońsku”, a to za sprawą uczniów ze Szkolnego Koła Podróżnika, którzy na zakończenie semestru podsumowali semestralną pracę związaną z Japonią.

Uczniowie przez pół roku poznawali kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni – zgłębiali wiedzę zarówno o kulturze tradycyjnej, jak i współczesnej i popularnej.

– Koło podróżnika funkcjonuje w naszej szkole od października ubiegłego roku, zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Na pierwszych zajęciach zastanawialiśmy się jaki temat podjąć pierwszy i ku naszemu zdziwieniu dzieci same zaproponowały, że chcą bliżej przyjrzeć się Japonii – mówi Renat Prucnal opiekun szkolnego koła.

– Wspólnie z Panią Renatą Prucnal oraz dziećmi omawialiśmy kwestie takie jak usytuowanie geograficzne kraju, przyrodę, kulturę i sztukę, tradycje i codzienność współczesnego Japończyka – dodaje Ewelina Jurasz. Poznaliśmy najważniejsze punkty turystyczne, obserwowaliśmy Japonię zmieniającą się na tle czterech pór roku, a także przyglądaliśmy się Japończykom w trakcie życia codziennego.

Gościem specjalnym „Walentynek po Japońsku” była Pani Anna Marczak, która osobiście odwiedziła Japonię i podzieliła się z dziećmi swoimi odczuciami prezentując im fotografie z podróży oraz opowiadając o tym co ją zaskoczyło, a co urzekło w Japonii.

Dzieci wspólnie z opiekunami z Koła Podróżnika bardzo skrupulatnie i rzetelnie przygotowały się do spotkania. Oprócz pięknego wystroju sali zapoznały uczestników z formą walentynek obchodzonych w Japonii, a cały charakter tego spotkania podkreśliły swoimi pięknymi strojami, uczesaniem oraz makijażem. w1 w2 w3 w4 w5 w6 wczolo

– Szkolne Koło Podróżnika to jedno z wielu zajęć pozalekcyjnych jakie oferujemy uczniom w naszej szkole – mówi dr Agnieszka Batóg – dyrektor PSP4. Koło powstało dzięki programowi „Aktywny Uczeń”, który funkcjonuje w naszej szkole od początku 2018/2019 roku szkolnego. Jest to program, który powstał z myślą o dzieciach i młodzieży chcącej poszerzać swoje zainteresowania oraz miło spędzać czas w szkole wspólnie z rówieśnikami również po zajęciach lekcyjnych. Bardzo cieszę się, że wszystkie zajęcia pozalekcyjne spotkały się z zainteresowaniem naszych uczniów. Miłym zaskoczeniem jest, że uczniowie sami proponują dodatkowe formy aktywności – dodaje pani dyrektor.

Polecamy również