Wdzięczność dla bohaterów Służby Zdrowia (wideo)

dzien pracownika sluzby zdrowia podziękowania

Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak oraz prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wyrazili dzisiaj serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników służby zdrowia, których działanie możemy szczególnie docenić obecnie, w czasach pandemii. Dzisiaj obchodzony jest  Światowy Dzień Zdrowia.

– Serdecznie dziękuje wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, sanitariuszom, diagnostom, rehabilitantom, fizjoterapeutom oraz wszystkim, którzy pracują w służbie zdrowia – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.- Dziękuję za zaangażowanie i poświęcenie. Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że w tych trudnych czasach pandemii cała ostrowiecka służba zdrowia stanęła na wysokości zadania. Mam nadzieję, że te osoby czują satysfakcję z wykonywanej pracy. Serdecznie dziękuję za wspaniałą postawę. Życzę sukcesów w życiu zawodowym, prywatnym oraz godziwych zarobków.

– Ja dziękuję za pracę bohaterom dzisiejszych czasów- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Te trudne czasy uczą nas cierpliwości, pokory i wyrozumiałości. Życzę, abyśmy mogli budować dobry wizerunek ostrowieckiego szpitala, który przechodzi odnowę, co widać na zewnątrz i wewnątrz. Gmina Ostrowiec wspiera szpital. W tym roku już przekazaliśmy 300 tysięcy złotych. Kolejne sto tysięcy przekażemy niebawem dla oddziału radiologii.

W najbliższym czasie w Ostrowcu powstanie duży punkt szczepień. Będzie on mieścił się w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej. Będzie tam mogło zaszczepić się kilkaset osób dziennie, oczywiście pod warunkiem, że nie zabraknie szczepionek, które obiecuje Rząd.

– Cały czas spotykamy się z ogromną pomocą ze strony Starostwa jak i Miasta – mówi Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw medycznych Szpitala Powiatowego w Ostrowcu. – Jest to pomoc finansowa i rzeczowa. Duży punkt szczepień z dogodnym parkingiem, zapleczem, drogami wejścia i wyjścia to bardzo dobry pomysł. W imieniu pracowników służby zdrowia serdecznie dziękuję za życzenia.

Polecamy również