Awanse Hetmana na Mistrzostwa Polski!

Nasi Zawodnicy od poniedziałku do piątku walczyli o awans na Mistrzostwa Polski w 3 kategoriach wiekowych podzielonych na dziewczynki i chłopców.h1 h2 h3 h4

W grupie D9 oklaski należą się Małgosi Karyś, która zdobywając II miejsce zapewniła sobie awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski do lat 10! Oprócz tego zdobyła również III kategorię szachową!

Równie dobrze poradziła sobie jej starsza klubowa koleżanka Natalka Opala, która zdobywając srebrny krążek do lat 11 wywalczyła awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Umysłowych do lat 12!

Nie gorzej poradzili sobie chłopcy biorący udział w Półfinałach Mistrzostw Polski.

W grupie C11 awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Umysłowych do lat 12 zapewnił sobie Antek Gołąb!
Antek, oprócz zapewnienia sobie udziału ww. imprezie zdobył również
II kategorię szachową! W tej grupie do awansu tylko 1,5 pkt zabrakło niestety Kacprowi Mierzejewskiemu.

W grupie C13 podobnie jak wyżej mieliśmy dwóch przedstawicieli Hetmana Ostrowiec. Kuba Karyś także obszedł się smakiem awansu, przegrał tylko 2 partie w całym turnieju, jak się okazało to za dużo chcąc awansować na Mistrzostwa Polski. Nasz Klub w tej grupie reprezentował też Patryk Kozera.

Reasumując występ Hetmanowiczów na Półfinałach Mistrzostw Polski: połowa zawodników, która pojechała walczyć wróciła z tarczą i awansowała na Mistrzostwa Polski. Z naszego województwa taki zaszczyt dostąpiło tylko 7 zawodników w tym aż 3 naszych!