MIKOŁAJ NIE ZAPOMNIAŁ O PRZEDSZKOLAKACH Z SIÓDEMKI!

czolo

1 2 3 4 5 6 7 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19Mikołaj to najbardziej wyczekiwana osoba przez wszystkie dzieci, i nie tylko. Jednak to do nich przychodzi najchętniej, obdarowując je prezentami. To zapewne przez nie tak nasi milusińscy go kochają. Historia opisuje, że Mikołaj nie jest wymyśloną postacią, a zwyczaj obdarowywania prezentami zaczyna się od katolickiego biskupa i świętego – Mikołaja z Miry.

W poniedziałkowe przedpołudnie czekało na dzieci wiele niespodzianek: niezwykłe interaktywne spotkanie z bajką: Pinokio, Sindbad, Królowa Śniegu i Pokahontas. Dodatkowe atrakcje w postaci pokazów pirotechnicznych, akrobatycznych, baniek mydlanych oraz wytwornica śniegu. Prezenty i nagrody od Mikołaja.

Na specjalne zaproszenie Pana Prezydenta Jarosława Górczyńskiego na spotkanie z dziećmi przybył Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek oraz Dyrektora MCK-u pana Jacka Kowalczyka.

Do ogrodu przedszkolnego zajechał wyjątkowym pojazdem, wzbudzając tym wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Oczekiwany gość z radością obejrzał przygotowane przez dzieci krótkie prezentacje artystyczne. Mimo sędziwego wieku o czym świadczy jego siwa broda, tańczył razem z dziećmi zumbę do piosenki „O dobrym Świętym Mikołaju”. Prezenty, które przyniósł Mikołaj dopięły poczucia szczęścia u wszystkich dzieci.

Słodki poczęstunek przygotowała dla dzieci wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Marta Woźnicka- Kuzdak w imieniu Rady Osiedla Słoneczne, po raz kolejny pokazała, że zawsze o nas pamięta.

Kolejną atrakcją mikołajkową było spotkanie z Panią Małgorzatą Łabuz opiekunką Koła Wolontariatu „Cor bonorum plena” działającego przy PSP nr 7 i Mikołajem w rolę którego wcielił się ksiądz Grzegorz Wasąg z parafii pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza. Mikołaj obdarzył dzieci słodkościami i prezentami wykonanymi przez wolontariuszy.

Mikołajki to przecudny czas, czas gdy dawanie sprawia tyle szczęścia i pozwala wierzyć, że ,,Człowiek jest tyle wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje”. Dziękujemy!

My wraz z przedszkolakami z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne odwiedziny Mikołaja, już za rok! Do zobaczenia!

Tekst i Foto PP nr 7

Polecamy również