PRZEDSZKOLAKI NA WERNISAŻU

ZDJĘCIE GŁÓWNE

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17Czy przedszkolaki mogą uczestniczyć  w wystawie, wernisażu prac, których autorami są dorośli? Oczywiście, że tak. Udowodniły to dzieci 5-cio i 6-letnie z Przedszkola Publicznego nr 19, które odwiedziły w ostatnim tygodniu Galerię Biura Wystaw Artystycznych mieszczącą się w Ostrowieckim Browarze Kultury. Przedszkolaki miały okazję oglądać wystawę ,,Air Control & Ground Control”, która w sposób niezwykle oryginalny połączyła sztukę z nauką i doświadczeniem. Z ciekawością słuchały przewodników, oglądały eksponaty, a efektem ich zainteresowania były liczne pytania kierowane do osób oprowadzających.

Po powrocie do przedszkola inspirując się wernisażem dzieci wykonały własne prace- minieksponaty, tworząc w ten sposób swoją galerię.

Dziękujemy p. dyrektor galerii BWA Justynie Ładzie za zaproszenie. Warto pamiętać, że wyjścia najmłodszych na wystawy, do muzeów pozwalają im poznawać świat, rozwijać wrażliwości na piękno, rozbudzać ciekawość poznawczą, uczyć się wyrażania opinii oraz dzielenia odczuciami i emocjami.

 

Polecamy również