ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W PP21

czolo

1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14

 

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Warto pomyśleć, jak pomóc Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta.

Przedszkolaki przez cały tydzień zdobywały wiedzę ekologiczną. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o Ziemię oraz troszczyć się o środowisko życia roślin i zwierząt. Odbyło się wiele atrakcyjnych oraz pouczających zajęć i aktywności, tj. pogadanki, oglądanie filmów edukacyjnych, segregowanie śmieci, zabawy ruchowe, prace plastyczne, itd. Każda grupa wykonała plakat przedstawiający jeden ze sposobów troszczenia się o naszą planetę. Dla podkreślenia wagi tego dnia dzieci ubrały się na zielono.

W czwartek dzieci z grupy „Fasolki” i „Niezapominajki” odwiedziły zakład „Remondis” zajmujący się zbieraniem i recyklingiem odpadów. Podczas wycieczki przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ekologicznych, obejrzały film pt. „Rady na odpady”. Dowiedziały się jak poprawnie

i dlaczego należy segregować śmieci.

Wszystkie nasze działania zostały podsumowane przyrzeczeniem „Przyjaciół Przyrody”,

w którym dzieci obiecały dbać o Ziemię oraz zachęcać do tego innych.

Polecamy również