Pijany kierujący maszyną leśną i rowerzysta

komenda

Pomimo licznych apeli oraz szeregu działań uświadamiających konsekwencje jazdy po alkoholu lub pod wpływem środków odurzających wciąż na drogach naszego powiatu zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. W miniony weekend ostrowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 mężczyzn, którzy złamali obowiązujące przepisy.

W miniony weekend ostrowieccy policjanci wyeliminowanych z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Pierwszy z nich 54 latek kierując rowerem na jednym z ostrowieckich osiedli podczas omijania pojazdu marki BMW doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna ten miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w trakcie zdarzenia nikt nie ucierpiał, sprawca zdarzenia za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w kwocie 4000 tyś zł.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego 43 latek, prowadził po drodze publicznej maszynę leśną mając w organizmie trzy promile alkoholu, ponadto posiadał również wydany przez Sąd Rejonowy w Chojnicach aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna tłumaczył się będzie przed sądem.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Opr. R.D

Polecamy również