RANGA CKU CAŁY CZAS ROŚNIE

pierscinskaaaaa

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim w nowy rok szkolny wkracza z kolejnymi pomysłami i jeszcze liczniejszym gronem przyjaciół, z którymi nawiązało współpracę.

– Kontynuujemy bardzo dobrą współpracę z dotychczasowymi pracodawcami, gospodarzami, ale także z Centrum Kształcenia i Doskonalenia Kierowców Kaskader, firmą Kisiel, dzięki której słuchacze kształcący się
w zawodach związanych z rolnictwem mają niepowtarzalną okazję trenować na nowoczesnym, wyspecjalizowanym sprzęcie i tym samym wykraczać daleko poza wymogi ministerialne. Do naszego grona specjalistów dołączają następni fachowcy, m. in. kolejny lekarz – Krzysztof Cudzik – mówi dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska-Maruszewska. Bardzo mnie cieszy, że udaje mi się docierać do specjalistów, którzy mają otwarte głowy i serca,
i bezinteresownie nas wspierają, przyczyniając się do podnoszenia rangi CKU – dodaje.

CKU po raz kolejny spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, którzy licznie zapisywali się na różnorodne kierunki kształcenia zarówno do szkoły policealnej, jak również na kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Od września w CKU powstanie kolejnych 9 oddziałów, będą to kwalifikacje
w zawodach:  technik sterylizacji medycznej, opiekun medyczny, rolnik, technik usług fryzjerskich, krawiec, technik informatyk, technik architektury krajobrazu, technik elektryk, florysta.

Trudno się dziwić tak dobrym naborom, skoro placówka jest dobrze wyposażona
i przede wszystkim wiedzę przekazują wyjątkowi specjaliści, a część praktycznej nauki zawodu jest realizowana w wyspecjalizowanych podmiotach.

 

Reklama

Polecamy również

Reklama