Zbierają na ultralekki wózek dla Natalki

marszobieg_plakat_ostateczna_wersja

25 września na terenie Gutwinu odbędzie się Charytatywny MARSZoBIEG dla NATALKI, który ma na celu zebrać środki finansowe na zakup specjalistycznego ultralekkiego aktywnego wózka inwalidzkiego dla Natalki. Zadania tego podjęli się ostrowieccy propagatorzy Nordic Walking z „Chodzę Bo Lubię”, którzy założyli nieformalną grupę „Kijowa Wataha”. Do organizacji zaprosili Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” oraz Fundację Centrum Rozwoju Regionalnego „EDU-BAŁT”. Wydarzenie odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Gutwin” oraz Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

 

Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc finansową, rzeczową lub w każdej innej formie, która doprowadzi ich do celu, czyli zakupu specjalistycznego ultralekkiego aktywnego wózka inwalidzkiego dla Natalki. (kontakt z Remigiuszem Woźniakiem)

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak.

 

Od 13 sierpnia można się już zapisywać on-line na dystanse zaproponmarszobieg_plakat_ostateczna_wersjaowane przez nas, tj. ok. 5 km marszu Nordic Walking i Bieg, MARSZoBIEGi dla dzieci i młodzieży oraz MARSZ INTEGRACYJNY ok. 800 metrów, na czele, którego będzie NATALKA. – powiedział Remigiusz Woźniak, pomysłodawca i osoba odpowiedzialna za zorganizowanie wydarzenia – Nie każdy będzie mógł być fizycznie w Ostrowcu Świętokrzyski. Dla tych osób mamy propozycję rywalizacji on-line.

 

Program zawodów:

8.00-9.45 – potwierdzenie udziału marsz Nordic Walking na dystansie 5 km i biegu na dystansie 5 km i odbiór numerów startowych,

10:00 – marsz integracyjny na dystansie ok. 1 km,

10.30 – 11.30 – bieg na dystansie ok. 5 km,

10.35 – 11.50 – marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km,

12.00 – 12.55 – biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.

  1. 13.00 uroczyste podsumowanie wydarzenia i rozdanie nagród indywidualnych

 

Ognisko integracyjne w „Kąciku Edukacyjnym” Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski
z niespodziankami oraz „Spacer Edukacyjny z leśniczym”, natomiast w strefie gastronomiczno-rekreacyjnej będą znajdowały się pozostałe atrakcje, kulinarne, muzyczne, konkursy z nagrodami.

 

Zgłoszenia do marszu Nordic Walking ok. 5 km, biegu na ok. 5 km, oraz do biegów dla dzieci będą przyjmowane elektronicznie przez stronę internetową dostartu.pl/charytatywny-marszobieg-dla-natalki-v7922 oraz w dniu pikniku w biurze zawodów. Limit uczestników w biegu głównym, marszu Nordic Walking wynosi 300 osób, dla których będą zapewnione numery z chipami do pomiaru czasu oraz drobne pakiety startowe. Miejsce na liście startowej gwarantuje zaksięgowana opłata startowa a nie sama rejestracja

 

Opłata/cegiełka za udział wynosi 40,00 zł. (lub więcej), za marsz integracyjny i biegi dla dzieci i młodzież szkolną udział bezpłatny/opłata dobrowolna

 

Skoro jest impreza sportowa to będą nagrody. Puchary dla trzech najszybszych osób w każdej z kategorii: w biegu na dystansie głównym, marszu Nordic Walking. Medale dla wszystkich uczestników, którzy ukończą trasę w każdej z kategorii. Elektroniczny pomiar czasu zrealizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Czas każdego uczestnika będzie mierzony elektronicznie za pomocą chipów pasywnych wbudowanych w numer startowy.

 

Podczas imprezy prowadzone będą następujące klasyfikacje w kategoriach wiekowych Kobiet i Mężczyzn oddzielnie dla marszu na 5 km Nordic Walking i biegu na 5 km. Warunkiem klasyfikacji w danej kategorii jest minimalna liczba 5 zawodników.

 

Kobiety:

K13      13-18 lat

K19      19-29 lat

K30      30-39 lat

K40      40-49 lat

K50      50–59 lat

M60     60 lat i więcej.

  Mężczyźni:

M13     13-18 lat

M19     19-29 lat

M30     30-39 lat

M40     40-49 lat

M50     50-59 lat

M60     60 lat i więcej.

 

Bieg Przedszkolaków – na dystansie około 100 m i Bieg dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych na dystansie około 300 m odbędzie się bez rywalizacji, a dziewczęta i chłopcy bez podziału na kategorie wiekowe wystartują razem i wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy. Natomiast Bieg dla dzieci z klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych na dystansach około 600 m i 1000 m odbędą się ze startu wspólnego bez podziału na kategorie wiekowe i płeć. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy, a zajmujący miejsca I-III nagrody indywidualne, oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

 

Zgłoszeń do biegów dzieci dokonują osobiście ich opiekunowie prawni on-line lub w miejscu odbioru numerów startowych – namiot rejestracji zawodów.

 

Wolontariat na wydarzeniu zapewni 01 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „CAELI” oraz dzieci członków „Kijowej Watahy”, natomiast opiekę medyczną na trasie zapewnia Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Św.

 

Do akcji włączyło się Koło PZW nr 34 Ostrowiec Świętokrzyski – Miasto, które w tym samym miejscu organizuje CHARYTATYWNE OTWARTE ZAWODY FEEDEROWE DLA NATALKI. 25 września na zbiorniku Gutwin odbędą się zawody jakich jeszcze nie było. Otóż tego dnia swoje umiejętności na tym zbiorniku będą mogli sprawdzić zwolennicy łowienia metodą gruntową (do tej pory można było przeprowadzać tam tylko zawody spławikowe).

 

Polecamy również