„DZIEŃ JABŁKA NA LUDOWĄ NUTĘ” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 19

zdjecie główne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

 

28 września dzieci 4 i 5 – letnie z oddziałów III, IV i V z Przedszkola Publicznego                     nr 19 im. J. Brzechwy wspólnie świętowały Dzień Jabłka. W tym roku obchody przebiegały pod hasłem „Dzień Jabłka na ludową nutę”. Celem wydarzenia była integracja dzieci, zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami.

Tego dnia w całym przedszkolu można było doświadczyć niezwykłego aromatu pięknych i kolorowych jabłek. Wszystkie dzieci i panie z oddziałów III, IV i V ubrane były                 w kolory jabłek: czerwony, zielony i żółty oraz stroje nawiązujące do kultury ludowej. Podczas wspólnych zabaw dzieci poszerzały swoją wiedzę o jabłku. Poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak tego owocu. Dzieci dowiedziały się, jak rośnie jabłoń, poznały etapy rozwoju jabłka oraz jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych – przeliczanie jabłek, czy segregowanie według określonej cechy. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach sportowych                            w których motywem przewodnim było oczywiście jabłko np. spacer z jabłkiem, czy turlanie jabłka. Pozostając w klimacie ludowym, dzieci zaprezentowały piosenkę „Czerwone jabłuszko”, a także bawiły się przy piosence „Małe czerwone jabłuszko”. Podczas obchodów Święta Jabłka dzieci miały okazję spróbować różnych potraw i przetworów z jabłek. Panie kucharki na ten dzień przygotowały wiele przysmaków z jabłkiem w roli głównej m.in. mus jabłkowy, pieczone jabłko, ryż z jabłkiem oraz suszone jabłuszko. Na wysokości zadania stanęli także Rodzice, którzy zorganizowali dla dzieci niespodziankę w formie pysznego jabłkowego poczęstunku. Nie zabrakło soku jabłkowego, szarlotki, rogalików czy ciasteczek. Na zakończenie każda grupa wykonała pracę plastyczną „Czerwone jabłuszko”.

W obchody Święta Jabłka włączyły się również najmłodsze przedszkolaki z oddziału „Biedroneczki” i „Kaczuszki”. Maluszki w swoich salach uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, muzycznych i plastycznych. Z kolei w ogrodzie przedszkolnym spotkały się dzieci 5-letnie z oddziału „Pszczółki” i zjadły tam pyszne drugie śniadanie – czerwone soczyste jabłuszka.

„Dzień Jabłka na ludową nutę” stał się świetną okazją do wspólnej zabawy                                    i sposobem na zachęcenie dzieci do sięgania po owoce i promowania zdrowego stylu życia. Przedszkolaki z „Brzechwy” już wiedzą, że jabłko to same witaminki, które można zjeść pod różną postacią.

Koordynatorkami wydarzenia były nauczycielki: Paulina Gawrońska, Magdalena Kawiak i Katarzyna Pawlik.

 

Polecamy również