Dzieci z wizytą u policjantów

3

O1 2strowieccy policjanci mieli okazję wizytować u siebie wyjątkowych gości – drugoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli im o służbie, a także przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej komendy gościli w swoich progach dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Celem takich wizyt jest zapoznanie naszych milusińskich z pracą policjanta oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na początku policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej asp.sztab Anna Wasilewska oprowadziła dzieci po budynku jednostki. Drugoklasiści zobaczyli jak wygląda praca policjanta, poznały one niektóre urządzenia i sprzęt przydatny podczas służby policjantów ruchu drogowego oraz prewencji. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych pojazdów, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach pasażerów, włączyć sygnały dźwiękowe, a także świetlne.

Niewątpliwie największą atrakcją dla przybyłych do ostrowieckiej jednostki dzieci był profesjonalny pokaz tresury psa policyjnego. Dzieci mogły zobaczyć jak posłuszny jest pies oraz jak wygląda codzienna opieka nad nim.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Policjant pokazał milusińskim jaki sprzęt wykorzystywany jest przez niego podczas codziennej służby. Uczniowie mieli także okazję przyglądać się jak wygląda pobieranie śladów daktyloskopijnych.

Uśmiechy i okazywana radość dzieci podczas tej praktycznej wycieczki zorganizowanej w budynku komendy, były dowodem na to, że lekcja była ciekawym doświadczeniem i pozostanie na długo w ich pamięci.

Na zakończenie nasi goście otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe oraz chętnie pozowali do pamiątkowej fotografii.

Opr.EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również