Ogromna szansa dla Rynku

Już ponad 40 szczegółowych zapytań dotyczących konkursy na ożywienie Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło do urzędu miasta.
– O konkurs pytają nas przedstawiciele pracowni architektonicznych, studenci, inżynierowie i graficy – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Konkurs cieszy się także dużym zainteresowaniem wśród rodowitych mieszkańców Ostrowca, którzy obecnie mieszkają w innych miastach. Zapytania dotyczące konkursu na rewitalizację Rynku kierowane są od bardzo profesjonalnych instytucji, a to gwarantuje, że koncepcja zagospodarowania największego placu w mieście będzie wykonana fachowo.
Konkurs skierowany jest do architektów, architektów krajobrazu, ogrodników, plastyków, pracowni architektonicznych, a także do studentów powyższych kierunków oraz innych osób posiadających umiejętność projektowania form przestrzennych.
Dla autorów najlepszych pomysłów przewidziano nagrody: I nagroda: 10 000 zł brutto, II nagroda: 2 500zł brutto, III nagroda: 1 500zł brutto.
Składanie prac konkursowych przewidziano do 15 maja br.
Informacje o konkursie i jego regulaminie są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim: www.um.ostrowiec.pl w zakładce: Eko Ostrowiec =>Konkurs.

Polecamy również