Tydzień Godnego Porodu 2024 w Ostrowcu Świętokrzyskim

18 maja Fundacja Aktywnych Mam włącza się w aktywności Tygodnia Godnego Porodu. To cykl bezpłatnych wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka, organizowany przez Fundację Rodzić po Ludzku. W tym roku tydzień odbywa się pod hasłem przewodnim „Koktajl hormonów – poznaj przepis na dobry poród i połóg” i ma zainspirować, wzmocnić i lepiej przygotować rodziców na przejście przez poród i wspólny połóg.

Międzynarodowy Tydzień Godnego Porodu (The International Week for Respecting Childbirth) to cykl wydarzeń po raz pierwszy zainicjowany w 2004 r. przez francuskie stowarzyszenie non-profit Alliance Française pour l’Accouchement Respecté (AFAR). Od 2011 r. jego koordynację powierzono Europejskiej Sieci Stowarzyszeń Porodowych (ENCA), której częścią jest Fundacja Rodzić po Ludzku.

Tegoroczne aktywności przygotowane w Fundacji Aktywnych Mam mają przede wszystkim pomóc zrozumieć jakie są prawa okołoporodowe pacjentek, jaki wpływ na kobietę mają hormony w czasie ciąży, podczas porodu i w połogu, i jak ten koktajl hormonów może przyczynić się do dobrego porodu i połogu. Podczas wydarzenia przedstawiona zostanie prezentacja opracowana przez specjalistki opieki okołoporodowej Fundacji Rodzić po Ludzku, z której dowiesz się m.in.:

• jakie są Twoje prawa okołoporodowe

• jaki wpływ mają na Ciebie hormony w ciąży, podczas porodu i w połogu

• i jak ten koktajl hormonów może przyczynić się do dobrego porodu i połogu.

SPOTKANIE Koktajl hormonów – poznaj przepis na dobry poród i połóg” JEST BEZPŁATNE!

Dodatkowo w ramach wydarzenia Tygodnia Godnego Porodu zapraszamy Was na spotkanie ze specjalistami, którzy na co dzień pomagają kobietom podczas ciąży, porodu, połogu i karmienia piersią.

Plan Wydarzenia

10.30-11.00 Rejestracja uczestniczek

11.00 -11.45 Prezentacja „Koktajl Hormonów”

11.45-12.15 Marta Kłonica, Żaneta Kłonica-Instruktorki Gimnastyki Słowiańskiej „Moja Miednica. Moja Moc. Profilaktyka MDM w gimnastyce tradycyjnej dla kobiet”

12.15 -12.45 Anna Frejlich – fizjoterapeutka uroginekologiczna „Tabu???!!!” o dysfunkcjach uroginekologicznych i czy możemy coś z tym zrobić

12.45-13.15 Paulina Rączkowska – położna „Dieta Matki Karmiącej”

13.15 – 13.45 Magdalena Urlich- autorka bajek dla dzieci i „mama Piątki”-” Wziąć poród w swoje ręce – o aktywnym porodzie”

13.45 – 14.00 Losowanie nagród

14.00 – 16.00 Warsztaty makramowe „Łapacze snów” (warsztat odpłatny 50 zł/os)

Zapisy w wiadomości prywatnej, pod nr 501813526 lub na adres email fundacjaaktywnychmam@gmail.com

Serdecznie zapraszamy kobiety w ciąży i osoby bliskie do udziału w spotkaniu w siedzibie Fundacji Aktywnych Mama tj. Przestrzeń Aktywnej Mamy os. Słoneczne 17

Polecamy również