Sprawca włamania na konto ujęty

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili i zatrzymali 29-latka. Mężczyzna podejrzany jest o czterokrotne włamanie na konto bankowe i wykonanie płatności za zrobione zakupy na łączną kwotę blisko 100 złotych. Jak ustalili stróże prawa, ostrowczanin usiłował dokonać trzech wypłat gotówkowych w bankomacie, lecz z uwagi na nieznajomość kodu PIN nie osiągnął swojego celu. Teraz 29-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

W poniedziałek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadane przez siebie informacje na temat włamania na rachunek bankowy. Z posiadanej przez stróżów prawa wiedzy wynikało, że w połowie zeszłego miesiąca 29-letni ostrowczanin znalazł zagubioną przez 55-latka kartę bankomatową. Kolejno, za jej pomocą dokonał aż czterech transakcji, płacąc za zrobione zakupy o łącznej wartości blisko 100 złotych. Jak ustalili policjanci, 29-latek usiłował jeszcze dokonać trzech wypłat gotówkowych w bankomacie. Jednakże z uwagi na nieznajomość kodu PIN nie osiągnął swojego celu.

W poniedziałek 29-latek usłyszał zarzuty czterech kradzieży z włamaniem oraz trzech usiłowań na konto bankowe. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również