Nieletni włamywacze

radowozz222

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ćmielowie ustalili sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem do pustostanu oraz uszkodzenia mienia w nowo budowanym domu w gminie Bodzechów. Jak się okazało, byli to dwaj nastolatkowie, którzy uciekli z placówki opiekuńczej. Teraz nieletni będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym.

W ostatni czwartek 70-letnia mieszkanka gminy Bodzechów złożyła zawiadomienie, że  nieznani jej sprawcy włamali się do niezamieszkałego domu jednorodzinnego oraz kuchni letniej. Właścicielka nie stwierdziła aby cokolwiek zostało stamtąd skradzione, jednak stróże prawa od razu przystąpili do wyjaśniania tej sytuacji. Już kolejnego dnia policjanci z Komisariatu w Ćmielowie pracujący nad tą sprawą ustalili prawdopodobnych sprawców. Okazało się, że to wychowankowie placówki opiekuńczej, którzy w tym czasie powinni przebywać w ośrodku.

14 i 16-latek w trakcie rozmowy z policjantami przyznali się usiłowania włamania, ale to nie jedyne co mieli na sumieniu. Nieletni dokonali również zniszczenia mienia w nowo budowanym domu na szkodę 36-letniego mieszkańca gminy Brody. Po wykonanych czynnościach nastolatków przekazano pod opiekę wychowawcom placówki. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Polecamy również