Akademia Pływacka 2024

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w najbliższym czasie złoży do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek odnośnie realizacji programu „Akademia Pływacka 2024”. Obejmie on wszystkie dzieci z klas I i III ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Realizatorem programu będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zgodnie z założeniami „Akademii Pływackiej 2024”, nauka pływania dla klas I rozpocznie się od 5 lutego. Każda z klas będzie zobowiązana zrealizować 20 godzin zajęć na Pływalni Rawszczyzna w okresie do 20 czerwca br. Uczniowie będą mieli zapewniony bezpłatny dowóz na basen, opiekę instruktorską i nauczycielską. Warto podkreślić, że rodzice nie będą ponosić żadnych kosztów uczestniczenia w programie – będzie on całkowicie darmowy dla jego uczestników.

W drugim półroczu naukę pływania będą mieli zorganizowaną uczniowie z klas III. W ich przypadku zajęcia rozpoczną się od 5 września w wymiarze dwóch godzin zajęć w tygodniu.

O tym, jak dużym programem będzie „Akademia Pływacka 2024”, świadczą liczby: zaangażowanych będzie 38 klas i 738 uczniów. Stworzone zostaną aż 72 grupy treningowe.

Program będzie współfinansowany ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Polecamy również