Aura będzie sprzyjać łyżwiarzom

Miejskie_Lodowisko_12 Miejskie_Lodowisko_13 Miejskie_Lodowisko_14 2023_Miejski_Lodowisko_na_Rynku_plakat 2023_Lodowisko_grafikaNajbliższe dni mają upłynąć w naszym kraju pod znakiem prawdziwie zimowej pogody. Taka aura sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Wiceprezydent Miast Artur Łakomiec wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszają na Miejskie Lodowisku na Rynku. Korzystać można z niego codziennie w godzinach od 11.00 do 21.00, do końca lutego 2024.

Lodowisko na Rynku ma wymiary 20x30m. Jest wyposażone w system chłodzący, pozwalający na utrzymanie go w stanie używania również przy dodatnich temperaturach powietrza, o ile na przeszkodzie nie staje padający deszcz. Na miejscu jest wypożyczalnia łyżew, w której do dyspozycji jest 100 par zapinanych na zatrzaski łyżew w pełnej rozmiarówce oraz kasków.

Do samodzielnego korzystania z lodowiska uprawnione są osoby mające powyżej 7 lat. Osoby młodsze mogą korzystać z lodowiska jedynie pod opieką osoby pełnoletniej.

Wejście na taflę lodowiska możliwe jest wyłącznie o pełnej godzinie zegarowej. Po 45 minutach korzystania z lodowiska nadawany jest komunikat o konieczności opuszczenia tafli lodowiska i zarządzona jest 15-minutowa przerwa. Ponowne wejście na lodowisko możliwe jest o kolejnej pełnej godzinie zegarowej. Pomiędzy godziną 15.00 a 16.00 lodowisko jest wyłączane z użytkowania z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjnych.

Ceny biletów za 45-minutowe wejście na lodowisko kształtują się w zakresie od 10 do 15zł, a preferencyjne ceny przygotowano dla posiadaczy tzw. OstrejKarty. Aplikację OstraKarta można pobrać bezpłatnie na platformach dystrybucji cyfrowej Sklep Play i App Store (aktywacji Pakietu Mieszkańca można dokonać zdalnie w procesie rejestracji profilu w aplikacji). Najmłodsi (do lat 7) skorzystają z lodowiska za symboliczną złotówkę.

Nieodpłatnie z lodowiska mogą skorzystać zorganizowane grupy szkolne z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, pod opieką wychowawców, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00, po uprzedniej rezerwacji pisemnej dokonanej przez dyrekcję szkoły (w kasie lodowiska) lub e-mail (zosw@mosir.ostrowiec.pl) dokonanej przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem. Wypożyczalnia łyżew/kasków – zgodnie z cennikiem.

Polecamy również