Boks w Ostrowcu wraca do łask. Przed nami Memoriał Bronisława Kubickiego

W piątek w hali MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim o godzinie 18 rozpocznie się Memoriał Bronisława Kubickiego . To kolejny duży turniej bokserski, który odbędzie się w Ostrowcu. Po wielu latach zastoju sekcja bokserska KSZO Ostrowiec dzięki odpowiedniemu szkoleniu odnotowuje stały progres. W tym roku ze 108 punktami KSZO znajdzie się w pierwszej dziesiątce bokserskich sekcji młodzieżowych.

– W Memoriale im. Bronisława Kubickiego wystąpi 40 zawodników- mówi wiceprezes KSZO Ostrowiec Świętokrzyski do spraw boksu Łukasz Dybiec. – Odbędzie się 10 walk pokazowych i 10 turniejowych. W zawodach wystąpią zawodnicy, którzy odnoszą sukcesy na arenie krajowej jak: Albert Orzeł czy Mateusz Molędowski. Liczymy na kilka bardzo ciekawych walk.

Memoriał Bronisława Kibickiego to kolejna duża impreza bokserska, która odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyski. W grodzie na Kamienną w ciągu ostaniach trzech lat zostały rozegrane dwa mecze międzypaństwowe : Polska – Litwa i Polska – Białoruś. Odbyły się też dwie gale boksu zawodowego z udziałem między innymi Mariusza Wacha.

– Gale boksu zawodowego to doskonała promocja tej dyscypliny sportu – dodaje Łukasz Dybiec. – Należy Jedak pamiętać, że nie ma boksu zawodowego bez boksu amatorskiego, dlatego my w naszej sekcji stawiamy na szkolenie młodzieży. W klubie KSZO Ostrowiec Świętokrzyskie boks regularnie trenuje 70 chłopców i dziewcząt. Co ciekawe właśnie coraz więcej dziewcząt garnie się do uprawiania tej dyscypliny sportu i to z powodzeniem Nasza zawodniczka Iga Klepacz doskonale radzie sobie radzi podczas zawodów o randze ogólnopolskiej.

Pięściarze KSZO udział w Memoriale im Bronisława Kubicekiego traktują jako formę przygotowań do nowego sezonu.
-Zapraszamy wszystkich sympatyków boksu z naszego miasta do kibicowania naszym zawodnikom – dodaje wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec.- Memoriałowe zmagania co roku pokazują, że pamięć o nieodżałowanym trenerze KSZO Bronisławie Kubickim jest przenoszona z pokolenie na pokolenie sportowe. To piękne. Legendarny trener w naszym mieście urodził się 4 czerwca 1922 roku. W dzieciństwie zasmakował boksu, który zaczął uprawiać w wieku 14 lat. Początkowo walczył w wadze koguciej. Stoczył w niej 11 walk, wszystkie wygrywając. Karierę pięściarską ukończył jednakże, jako zawodnik wagi półciężkiej, która od początku zawodów jest kategorią memoriałową.

Polecamy również