W śniegu walczyli o Puchar Prezydenta. Publima najlepsza

noworoczny turniej o puchar prezydenta

Noworoczny_Turniej_Pilki_Noznej_Orlik_Ogrody_2019_2Noworoczny_Turniej_Pilki_Noznej_Orlik_Ogrody_2019_1Pięć drużyn przystąpiło do rywalizacji w rozgrywanym dzisiaj Piłkarskim Noworocznym Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawody odbyły się na Orliku  osiedlu Ogrody. Trzeba przyznać, że przy panujących warunkach atmosferycznych zawodnicy wykazali się ogromną ambicją i wolą walki. Puchar zdobyła drużyna Publimy. Królem strzelców został Marcin Dynarek( Publima) autor sześciu trafień dla swojego zespołu.

– Tradycyjnie od dziesięciu lat w pierwszy weekend nowego roku organizujemy turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi Grzegorz Bażant, kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu. – Pogoda nas trochę zaskoczyła, ale jest to przecież turniej zimowy i z obfitymi opadami śniegu musieliśmy się liczyć. Od godziny szóstej rano boisko było odśnieżane, po to, żeby warunki do gry były jak najlepsze. W zawodach bierze udział pięć zespołów, które rywalizują systemem każdy z każdym. Pierwsze trzy zespoły otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Dla wszystkich zawodników przygotowaliśmy ciepłe napoje i posiłki. Część drużyn, które co roku biorą udział w naszym, noworocznym turnieju postanowiło wystąpić w turnieju charytatywnym rozgrywanym w Opatowie. Biorąc pod uwagę szczytny cel jaki im przyświecał rozumiemy ich, ale z drugiej strony żałujemy, że nie będziemy mogli obejrzeć w akcji między innymi byłych zawodników KSZO Ostrowiec.

Na boisku występowały pięcioosobowe drużyny, które rozgrywały mecze dwa razy po dziesięć minut.

– Obawiałem się, że turniej z powodu dużych opadów śniegu zostanie odwołany, ale organizatorzy czyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęli na wysokości zadania i boisko jest dobrze przygotowane – mówi Marcin Wróbel, zawodnik drużyny Publima, trener drużyny KSZO 1929 Ostrowiec. – Warunki są trudne, ale jest to doskonała, sportowa zabawa. Najważniejsze jest specjalne obuwie. Trzeba mieć także doświadczenie i wiedzieć jak się zachować na boisku przy takich warunkach atmosferycznych. Niech zwycięży najlepsza drużyna.

Mecze dostarczyły sporo emocji, a zawodnicy rywalizowali z pełnym sportowym zaangażowaniem.

Turniej organizowany był pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego

Wyniki:

SCORPION – CLIMATIC 5:2

KORBUD – PUBLIMA 0:2

CLIMATIC – KORBUD 1:5

CENTRUM SPORT – SCORPION 0:5

KORBUD – CENTRUM SPORT 1:0

PUBLIMA – CLIMATIC 4:2

CENTRUM SPORT – PUBLIMA 1:4

SCORPION – KORBUD 4:0

PUBLIMA – SCORPION 6:0

CLIMATIC – CENTRUM SPORT 1:3

Tabela:

  1. PUBLIMA 4 12pkt 16:3
  2. SCORPION 4 9pkt 14:8
  3. KORBUD 4 6pkt 6:7
  4. CENTRUM SPORT 4 3pkt 4:11
  5. CLIMATIC 4 0pkt 6:17 DSC05538DSC05546DSC05547DSC05548DSC05565DSC05571DSC05574DSC05576DSC05578DSC05579DSC05585DSC05586DSC05588DSC05591

Składy trzech najlepszych drużyn:

PUBLIMA:

Kamil Chadała, Paweł Sado, Marcin Wróbel, Marcin Dynarek, Sebastian Klaus, Kamil Bełczowski, Damian Nogaj, Darek Piwowarek, Łukasz Kotwa, Edward Rzechowicz.

SCORPION:

Tomasz Cieślik, Arkadiusz Curyło, Kacper Dereń, Daniel Król, Przemek Sokołowski, Dawid Rożniata, Damian Pucułek, Łukasz Janik, Kuba Górski.

KORBUD:

Kornel Korpikiewicz, Michał Kamiński, Mateusz Dziewięcki, Tomasz Rak, Karol Kostrzewa, Kamil Aras, Szczepan Dziewięcki, Łukasz Orłowski, Paweł Domurat.

Polecamy również