Razem piekli pierniki dla WOŚP

pp7 czolo

p74Współpraca dzieci i młodzieżyp72 p73  p75 77pp 7 wspolpraca dzieci i mlodzierzy

Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika oraz Przedszkole Publiczne nr 7 łączy wieloletnia przyjaźń, która opiera się na wzajemnej współpracy. Przedszkolaki niejednokrotnie mają okazję zdobywać cenną wiedzę i umiejętności od swoich dużo starszych kolegów i koleżanek. Dzieci są zawsze są mile widziane w gościnnych progach szkoły, która kształci między innymi przyszłych adeptów sztuki kulinarnej.

Właśnie uczniowie tej specjalności uczyli najmłodszych, jak upiec słodkie, lukrowane pierniczki. W zajęciach uczestniczyły przedszkolaki z dwóch najstarszych grup, w tym dzieci należące do koła kulinarnego. Wspólna praca przyniosła korzyść obu stronom. Uczniowie świetnie przygotowali warsztat pracy, sprawnie zorganizowali stanowiska dla dzieciaków, zaopatrując je w bogaty wybór zdobień do upieczonych pierniczków. Troskliwie zajęli się dziećmi ucząc je krok po kroku trudnej, ale jednocześnie twórczej sztuki tworzenia pysznych wypieków. Dla dzieci udział w zajęciach był nie tylko świetną zabawą, ale praktycznym zetknięciem się z profesjonalną kuchnią oraz regułami właściwego posługiwania się kuchennym sprzętem z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Wspólna lekcja w Ekonomiku ma jeszcze jeden wymiar. To humanitarne przesłanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy związane z pomaganiem chorym dzieciom. Przedszkolaki, jak co roku, wezmą udział w tej ogólnopolskiej, charytatywnej inicjatywie, ale tym razem dla grających w Orkiestrze przygotują to, co będą potrafiły zrobić najlepiej – pierniczki ozdobione własnymi rączkami. Już wkrótce zaproszą wszystkich na prawdziwą duchową biesiadę okraszoną słodkim przysmakiem. Bo pomaganie jest dziecinnie proste, wystarczy siła naszych serc.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Tekst i Foto PP nr 7

Polecamy również