Uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. laureatem wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”

Dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach nagrodził laureatów wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi” ogłoszonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

g1 g3 g4 g5 g2 Celem konkursu było promowanie wypoczynku na polskiej wsi oraz kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. – Jakub Żelazowski, który zajął II miejsce w kategorii wiekowej: klasy 0–III. Chłopiec, który jest uczniem klasy III Szkoły Podstawowej Specjalnej, pod okiem swojej wychowawczyni mgr Joanny Zalewskiej przygotował piękną pracę plastyczną, która zachwyciła jury oryginalną techniką wykonania z użyciem naturalnych materiałów roślinnych takich jak: trawy, zioła, kłosy zbóż. Wiadomość o wygranej w konkursie była dla Kuby dużym zaskoczeniem. Po chwilach niedowierzania na buzi chłopca zagościły uśmiech i radość. Kuba ucieszył się, że został doceniony jego wysiłek włożony w wykonanie pracy, bo jak sam mówi: „Bardzo lubi odpoczywać na wsi, bo tam jest najfajniej”. Uczeń często jeździ do babci, z którą chodzi na spacery do lasu i nad rzekę, obserwuje zwierzęta gospodarskie oraz prace polowe. Organizatorka Szkolnego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi” – mgr Emilia Łupina podkreśliła, że wspaniała nagroda ufundowana przez ŚODR z pewnością pomoże chłopcu w edukacji oraz będzie zachętą do udziału w kolejnych konkursach plastycznych. Dyrektor ZSS mgr Magdalena Wykrota – Skóra gratulując uczniowi życzyła mu zwycięstwa w ogólnokrajowym etapie konkursu.

Polecamy również