Nowy rozkład jazdy ostrowieckiego PKS

Od 25 czerwca 2017 r., czyli od pierwszej wakacyjnej niedzieli,  obowiązuje nowy, letni rozkład jazdy PKS. Nowością w ofercie ostrowieckiego PKS cieszącą się dużym zainteresowaniem amatorów regionalnych atrakcji turystycznych są wakacyjne połączenia weekendowe do Krzemionek (Rezerwat Archeologiczny) i Bałtowa (Bałtowski Kompleks Turystyczny) oraz do Ujazdu (Zamek Krzyżtopór) zintegrowane z ofertą kolejową PolRegio. Amatorzy turystyki rowerowej zyskali możliwość dojazdu  do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe. 

Ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św. w każdy wakacyjny weekend do Ujazdu kursuje autobus z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów.  Dodatkową fakultatywną ofertą dla zainteresowanych zorganizowanych grup turystów korzystających z przejazdu do Ujazdu jest możliwość zwiedzenia historycznego Klimontowa oraz regionalnego Sanktuarium pielgrzymkowego pw. Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Odjazdy autobusów do Bałtowa i Krzemionek z Ostrowca Św. – we wszystkie  soboty i niedziele o godz. 9.15, 12.00 oraz 16.50; odjazdy powrotne z Bałtowa godz. 10.40, 14.00 oraz 17.50. Odjazdy do Ujazdu we wszystkie soboty i niedziele o godz. 9.15; odjazdy powrotne z Ujazdu godz. 13.40.

Na okres wakacji mieszkańcy Ostrowca Św. i regionu otrzymali również po raz kolejny doskonałą możliwość podróżowania nad Morze Bałtyckie.

24 czerwca z Regionalnego Dworca Autobusowego w Ostrowcu Św. odjechał pierwszy wakacyjny autokar nad polskie morze do Jastrzębiej Góry przez Opatów, Baćkowice, Łagów, Kielce, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Redę., Puck, Władysławowo, Chłapowo, Rozewie. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. codziennie o godz. 19.00, przyjazdy do Jastrzębiej Góry godz. 8.16. Odjazdy powrotne z Jastrzębiej Góry o godz. 18.30, przyjazdy do Ostrowca Św. godz. 7.35.

W niedzielę 25 czerwca z Ostrowca Św. wyruszył pierwszy autokar do Ustki i Kołobrzegu przez Starachowice, Skarżysko-Kamienną, Kielce, Toruń z zajazdem do Jarosławca, Darłowa, Dąbek, Łaz, Mielna, Sarbinowa i Ustronia Morskiego. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św.

o godz. 17.45 w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Kołobrzegu godz. 10.25. Odjazdy powrotne z Kołobrzegu o godz. 12.55 również w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Ostrowca Św. godz. 5.31.

Natomiast od 26 czerwca ostrowiecki PKS rozpoczął obsługę kolejnej linii nadmorskiej tym razem do Łeby przez Kunów, Starachowice, Skarżysko Kam., Radom, Płock, Toruń, Malbork, Gdańsk, Sopot, Karwię. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 18.00 w dni parzyste miesiąca, przyjazdy do Łeby godz. 8.14. Odjazdy powrotne z Łeby o godz. 17.50 w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Ostrowca godz. 7.51.

Dla Podróżnych przygotowano szereg atrakcyjnych ulg w przejazdach: np. dzieci do 4 roku życia mogą korzystać ze 100 % zniżki; dzieci od 5 do 7 lat, młodzież szkolna, studenci, oraz osoby powyżej 60 roku życia mogą liczyć na 20 % zniżkę; a osoba podróżująca z dzieckiem do 16 roku życia na 10 % zniżkę.

Bilety na powyższe linie można kupować zarówno w kasie dworcowej, u kierowców w autobusach jak też poprzez internet w serwisie e-podróżnik. Prowadzona jest również całodobowa telefoniczna rezerwacja biletów – tel. 607 432 921.

Zachęcamy również do podróżowania pozostałymi autobusami dalekobieżnymi bezpośrednio z Ostrowca Św. m.in. do Warszawy, Poznania, Krakowa, Lublina, Przemyśla i Łodzi.

Zapraszając do wspólnego podróżowania ostrowiecki PKS życzy udanych wyjazdów

Polecamy również