Game over w Ostrowcu Świętokrzyskim

DSC02150

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach zabezpieczyli wczoraj 4 automaty mogące służyć do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Ustawodawca za nielegalne prowadzenie gier hazardowych przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

Ostrowieccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, prowadzili wczoraj czynności w jednym z lokali na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Mundurowi mieli podejrzenia, że prowadzone są tam nielegalne gry hazardowe. W lokalu zabezpieczone zostały 4 automaty mogące służyć do prowadzenia nielegalnego hazardu oraz pieniądze w kwocie ponad 7000 złotych, pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa. Urządzenia oraz gotówkę zabezpieczyli funkcjonariusze ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna.

 

Opr.EW.

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również